Jesteś tutaj: HomeBydgoszczByły współpracownik Sikorskiego dostał się do rady nadzorczej zakładów zbrojeniowych

Były współpracownik Sikorskiego dostał się do rady nadzorczej zakładów zbrojeniowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 02 marzec 2018 07:31

Były prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz od czasu porażki z Rafałem Bruskim znajduje się w cieniu. Po przejęciu władzy przez PiS najbliżsi byłego prezydenta zostali przez nową władzę docenieni – latem małżonka Maria Dombrowicz została Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska, imiennik swojego ojca, jakieś półtora roku temu został powołany do rady nadzorczej jednego z zakładów zbrojeniowych.

Dokładniej Konstanty Adam Dombrowicz jest członkiem Rady Nadzorczej Wojskowych Zakładów Uzbrojenia z siedzibą w Grudziądzu. Wcześniej Dombrowicz junior był związany z Platformą Obywatelską, w 2009 roku był nawet kandydował z jej listy do Parlamentu Europejskiego. Jego kandydaturę otwarcie popierał ówczesny minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, którego zresztą Dombrowicz był swego czasu asystentem. Również za Sikorskiego pracował w MSZ.

 

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. są częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas