Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRektor Politechniki Gdańskiej powołał zespół ekspercki ds. Mostu Uniwersyteckiego

Rektor Politechniki Gdańskiej powołał zespół ekspercki ds. Mostu Uniwersyteckiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 luty 2021 14:55
Rektor Politechniki Gdańskiej powołał zespół ekspercki ds. Mostu Uniwersyteckiego Fot: Bogusław Białas

Wokół Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy widoczny jest spór między środowiskiem naukowym Politechniki Gdańskiej. Na początku tygodnia gdańska uczelnia próbowała podważać zasadność zamknięcia do użytku Mostu Uniwersyteckiego, na podstawie opinii opracowanej komercyjnie przez pracownika tej uczelni, od której Politechnika się odcięła. Rektor Politechniki zapowiedział powołanie zespołu eksperckiego.

W liście do prezydenta Bydgoszczy rektor prof. Krzysztof Wilde poinformował – Informuje jednocześnie, że we współpracy z projektantem obiektu, firmą Transprojekt Gdański sp. z o.o., powołałem zespół ekspercki, na kierownika którego wskazałem prof. PG dra hab. inż. Mikołaja Miśiewicza, do wyjaśnienia przyczyn powstania deformacji blach węzłowych oraz jak najszybszego przywrócenia ,,normalności” komunikacyjnej Bydgoszczy.

 

W piśmie z 2 lutego prezydent Rafał Bruski oczekiwał przedstawienia przez Politechnikę Gdańską ekspertyzy, która byłaby przesłanką do otwarcia mostu. Jak wyjaśnia prezydent, w dzisiejszym piśmie do rektora – To nie Pan, ani nieznani opinii publicznej z imienia i nazwiska eksperci, o których ujawnienie bezskutecznie wnioskowałem, ponoszą prawną, w tym karną, odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób korzystających z estakady i Mostu Uniwersyteckiego.

 

Dalej prezydent wskazuje na brak dyplomacji Politechniki – Opierając się na nieudokumentowanych faktami wnioskach autorstwa Politechniki Gdańskiej, bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości już wokół tej sprawy uczynili pole swojej aktywności. Stąd też bardzo negatywnie oceniam dotychczasowy udział Politechniki Gdańskiej w przedmiotowej prawie. Dla mnie, jako osoby nie uchylającej się od odpowiedzialności, najważniejsze jest przywrócenie Trasy Uniwersyteckiej mieszkańcom. Oczekiwałbym zatem konstruktywnej współpracy dającej pewność osiągnięcia tego celu, a nie uczestniczenia w wewnętrznych sporach naukowców kwestionujących nawzajem swoje kompetencje.

 

W środę 10 lutego odbędzie się w trybie zdalnym nadzwyczajna sesja Rady Miasta z udziałem m.in. prof. Krzysztofa Żółtowskiego, autora ekspertyzy, która zdecydowała o zamknięciu mostu, a także przedstawicieli projektantów i wykonawców mostu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu