Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWciąż Bydgoszcz ma szansę na maszt flagowy. Zmieniono regulamin rządowej inicjatywy

Wciąż Bydgoszcz ma szansę na maszt flagowy. Zmieniono regulamin rządowej inicjatywy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 listopad 2020 00:48
Maszt Wolności w Warszawie Maszt Wolności w Warszawie CC BY-SA 4.0 by Zorro2212

Półtora tygodnia temu pisaliśmy, że bydgoszczanie niezbyt entuzjastycznie podeszli do rządowej inicjatywy, promowanej przez premiera Mateusza Morawieckiego ,,Pod biało-czerwoną”, w ramach której do samorządów, których mieszkańcy zbiorą wymaganą liczbę podpisów internetowo, rząd sfinansuje budowę masztów flagowych, na wzór Masztu Wolności w Warszawie. W Bydgoszczy zebrano bowiem zaledwie około 100 podpisów, czyli 10% wymaganej ilości.

 

Głosować w internecie można było do 11 listopada – symbolicznej daty Święta Niepodległości. Jak się jednak okazuje – dzień wcześniej zmieniono regulamin i głosować można do końca roku, czyli został jeszcze ponad miesiąc. Być może dlatego, że w miastach Polacy niezbyt entuzjastycznie byli zainteresowani masztami flagowymi. W naszym województwie z dużych miast jedynie uzbierano wymagany 1 tys. internetowych głosów we Włocławku.

 

Przynajmniej 6 masztów pod Bydgoszczą

W powiecie bydgoskim wymaganą liczbę głosów udało się zebrać już w: Dobrczu, Dąbrowie Chełmińskiej, Siecienku, Osielsku, Koronowie i Solcu Kujawskim. Najwięcej w Koronowie – blisko 700, czyli prawie 7 razy tyle co w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu