Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna

W Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 listopad 2020 00:17
W Opławcu powstanie sygnalizacja świetlna OpenStreetMaps

Na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej (droga krajowa nr 25) oraz Opławiec w 2021 roku zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna – wynika z zaprezentowanego w poniedziałek projektu uchwały budżetowej. Sygnalizacja ma ułatwić wjazd w DK nr 25 z Opławca, gdzie obecnie obowiązuje znak stopu dla wyjeżdżających z Opławieckiej.

Jednym z argumentów branych pod uwagę przy decyzji o instalacji w tym miejscu sygnalizacji świetlnej jest przewidywany wzrost natężenia ruchu na DK25 z uwagi na drogę ekspresową S-5. Koronowska biegnie bowiem w kierunku węzła Tryszczyn (Bydgoszcz – Smukała). Obecnie od tego węzła oddany jest odcinek do Aleksandrowa na północ od Osielska, ale natężenie ruchu na nim jest minimalne.

 

Sytuacja ma się zmienić, po oddaniu odcinka z Białych Błot do Tryszczyna, co pozwoli tranzytowi zmierzającemu od strony Poznania w kierunku na Trójmiasto, ominąć Bydgoszcz. Ten odcinek planuje się oddać jeszcze w tym roku – na koniec października zaawansowanie rzeczowe na tym odcinku oceniano 82,4%. GDDKiA liczy, że będzie on przejezdny przed nowym rokiem, zaś po nowym roku odbywałyby się już tylko prace wykończeniowe.

 

W planach jest też budowa kolejnej sygnalizacji na ulicy Fordońskiej, na wysokości Wyszogrodu – elewatora zbożowego, nieopodal restauracji KFC. Sygnalizacja ma mieć charakter wzbudzany, czyli umożliwiałaby przejście pieszym przez jezdnie, po wciśnięciu przycisku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu