Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt Białych Błot zakażony COVID-19. Z powodu epidemii nie ma jeszcze projektu budżetu

Wójt Białych Błot zakażony COVID-19. Z powodu epidemii nie ma jeszcze projektu budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 listopad 2020 11:30

Do poniedziałku 16 listopada organy władzy wykonawczej powinny przedstawić projekty budżetów na 2021 rok radnym, Regionalnej Izbie Obrachunkowej oraz mieszkańcom. Nie we wszystkich gminach się to udało – w Białych Błotach COVID-19 miał dotknąć pracowników wydziału budżetowego, a także skarbnik gminy.

Dzisiaj wójt Dariusz Fundator poinformował, że rano dowiedział się, że również on jest zakażony COVID-19 - Tym bardziej - ze zdwojoną siłą - proszę o zachowywanie ostrożności i uszanowanie ogólnie przyjętych zasad, które mogą ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i apeluję o wzajemną troskę o zdrowie nas wszystkich – napisał na Facebook-u.

 

Niedotrzymanie terminu w tym wypadku, z przedstawieniem projektu budżetu nie powinno nieść dużych konsekwencji, co do zasady istotne powinno być, aby budżet został przez Radę Gminy uchwalony do końca roku. Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że rząd chce jednak z uwagi na epidemię COVID-19 ten termin wydłużyć dla 2021 roku nawet do 31 marca.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu