Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLoty do Warszawy mogą wrócić wraz z ,,odmrożeniem” międzynarodowej siatki Okęcia

Loty do Warszawy mogą wrócić wraz z ,,odmrożeniem” międzynarodowej siatki Okęcia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 28 lipiec 2020 00:17
Loty do Warszawy mogą wrócić wraz z ,,odmrożeniem” międzynarodowej siatki Okęcia Fot: PLB

W marcu Polskie Linie Lotnicze LOT zamroziły loty z Bydgoszczy do Warszawy, z powodu pandemii COVID-19, która uziemiła w praktyce cały ruch wewnątrz krajowy. W czerwcu LOT wznowił kilka kierunków krajowych z Warszawy, w tym do obsługującego stosunkowo mało pasażerów portu w Zielonej Górze. W tej siatce zabrakło jednak Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Jak wynika z informacji Ministerstwa Aktywów Państwowych, w czerwcu wznowiono loty o potencjale ruchu bezpośredniego, czyli służące przemieszczaniu się pasażerów pomiędzy dwoma lotniskami. Według PLL LOT loty z Bydgoszczy mają potencjał głównie tranzytowy, gdzie warszawskie Okęcie pełni rolę hubu przesiadkowego na dalszy lot zagraniczny. Z tego powodu LOT przywrócenie połączeń z Bydgoszczą i z Lublinem warunkuje rozwojom siatki międzynarodowej. Tak klaruje się oficjalne stanowisko linii lotniczych LOT.  Obecnie z uwagi na sytuację epidemiczną wciąż nie wznowiono lotów transatlantyckich do Stanów Zjednoczonych.

 

Funkcję tranzytową przez wiele lat dla bydgoskiego portu pełnił też port w niemieckim Frankfurcie, gdzie latała z Bydgoszczy Lufthansa. To połączenie nie zostało jeszcze wznowione z powodu wewnętrznych problemów niemieckiego przewoźnika.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Sejmik chce pomóc oddłużyć Grudziądz. Dwaj radni z Bydgoszczy przeciwko tej drodze

  Sejmik Województwa przyjął dzisiaj stanowisko w sprawie wyrażenia zainteresowania przejęciem Szpitala Regionalnego w Grudziądzu, włączając go w poczet placówek służby zdrowia Samorządu Województwa. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, do takowej jeszcze daleka droga, stanowisko ma bowiem, zdaniem wnioskodawców, pomóc uzyskać Miastu Grudziądz kredytu z budżetu państwa na przeprowadzenie restrukturyzacji.

  Etykiety: Grudziądz
 • Kujawsko-pomorskie w czołówce nowych zachorowań na COVID-19

  W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1306 nowych przypadkach zachorowań na COVID-19 w skali Polski. Najwięcej odnotowano w województwie wielkopolskim – 200, na drugim miejscu mam ex aequo mazowieckie i kujawsko-pomorskie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu