Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTegoroczne pielgrzymki będą inne. Pierwsi pielgrzymi z Diecezji Bydgoskiej już w drodze

Tegoroczne pielgrzymki będą inne. Pierwsi pielgrzymi z Diecezji Bydgoskiej już w drodze

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 lipiec 2020 18:56
Tegoroczne pielgrzymki będą inne. Pierwsi pielgrzymi z Diecezji Bydgoskiej już w drodze Fot: Facebook / Grupa Zlota

Pandemia koronawirusa postawiła na głowie życie religijne w Polsce. - lipiec to natomiast miesiąc, w którym co roku wyruszała pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. W tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiczne pielgrzymka odbywa się w dość nietypowej formule duchowo-sztafetowej.

Fizycznie przedstawiciele grup pielgrzymkowych wraz z kapłanami wyruszają do Częstochowy, będą to jednak symboliczne reprezentacje. Będą oni się modlić w intencjach osób, które z nimi wędrowały w latach poprzednich, które z kolei będą uczestniczyć w pielgrzymce duchowo. Ograniczenie pielgrzymowania do kilku osób na grupę, ma maksymalnie zminimalizować ryzyko rozpowszechniania się COVID-19. Uczestnicy będą się na trasie wymieniać, na tym z kolei polegać ma wymiar sztafetowy. Takie decyzje podjęto w przypadku Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej oraz wyruszającej kilka dni później pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

 

Jak czytamy na stronie pielgrzymka.bydgoszcz.pl, uczestnictwo duchowe w pielgrzymce polega na codziennym uczestnictwie we Mszy Świętej, najlepiej w swojej parafii, a także codziennej modlitwie we wspólnych intencjach pielgrzymki. Hasło tegorocznej pielgrzymki to ,,Wielka tajemnica wiary”.

 

Diecezja Bydgoska oficjalnie wyruszy we wtorek 21 lipca – co roku bowiem pielgrzymka wyruszała tego dnia, wyjątkiem był rok Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, wówczas pielgrzymka odbyła się szybciej, aby nie kolidować z wydarzeniami z udziałem papieża Franciszka.

 

Pierwsi pielgrzymi w ramach bydgoskiej pielgrzymki już wyruszyli – w sobotę z Górki Klasztornej wyruszyła grupa złota, w grupie dosłownie kilku osób. Złoci zawsze wyruszali 18 lipca, aby 24 lipca dotrzeć do Lichenia, skąd zmierzali już razem w kierunku Jasnej Góry, z pielgrzymami, którzy wyruszyli 21 lipca z Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu