Jesteś tutaj: HomeInowrocławPielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 sierpień 2020 17:15
Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę Fot: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W czwartek 6 sierpnia zakończyła się 38. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pielgrzymi tradycyjnie dotarli na Jasną Górę w święto Przemienia Pańskiego. Tegoroczna pielgrzymka była jednak zupełnie inna niż wcześniejsze z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

W Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyjęto dość radykalną formułę pielgrzymowania sztafetowego, stąd też każdego dnia pielgrzymowało tylko około 5 pielgrzymów, na inaugurację w ubiegły piątek z Gniezna wyruszyła grupka pielgrzymów z Kruszwicy i z Inowrocławia. Dzisiaj na Jasną Górę przyjechało ich trochę więcej, stąd też było pielgrzymów kilkudziesięciu. Skupiano się natomiast na pielgrzymowaniu duchowym, każdego dnia w wielu parafiach Archidiecezji odbywały się czuwania modlitewne. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: ,,Zostań z nami Panie”.

 

 

Pielgrzymów na Jasnej Górze powitał bp. senior Bogdan Wojtuś - Pielgrzymowanie w tym roku jest trudne, jestem pełen podziwu. Jestem biskupem seniorem i tutaj z nimi bywałem 32 lata temu. I wtedy, mimo że szły duże grupy, było im łatwiej niż teraz, kiedy jest system sztafetowy i trzeba wracać, albo nocować w hotelach – mówi hierarcha kościelny cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry.

 

Pątników witał także przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski - Dziękuję wam wszystkim za to, że w tak specyficznych i niełatwych warunkach podjęliście się trudu pielgrzymowania. Bardzo proszę, wśród tych intencji, które nieśliście, módlcie się też o to, byśmy w przyszłym roku mogli pielgrzymować wolni od pandemii i związanych z nią ograniczeń – mówił do pielgrzymów.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

19 marca 1346 roku król Kazimierz III Wielki nadał Bydgoszczy prawa miejskie.

 

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu