Jesteś tutaj: HomeInowrocławPielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 06 sierpień 2020 17:15
Pielgrzymi z Kujaw i z Gniezna dotarli dzisiaj na Jasną Górę Fot: Biuro Prasowe Jasnej Góry

W czwartek 6 sierpnia zakończyła się 38. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pielgrzymi tradycyjnie dotarli na Jasną Górę w święto Przemienia Pańskiego. Tegoroczna pielgrzymka była jednak zupełnie inna niż wcześniejsze z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

W Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyjęto dość radykalną formułę pielgrzymowania sztafetowego, stąd też każdego dnia pielgrzymowało tylko około 5 pielgrzymów, na inaugurację w ubiegły piątek z Gniezna wyruszyła grupka pielgrzymów z Kruszwicy i z Inowrocławia. Dzisiaj na Jasną Górę przyjechało ich trochę więcej, stąd też było pielgrzymów kilkudziesięciu. Skupiano się natomiast na pielgrzymowaniu duchowym, każdego dnia w wielu parafiach Archidiecezji odbywały się czuwania modlitewne. Hasło tegorocznej pielgrzymki to: ,,Zostań z nami Panie”.

 

 

Pielgrzymów na Jasnej Górze powitał bp. senior Bogdan Wojtuś - Pielgrzymowanie w tym roku jest trudne, jestem pełen podziwu. Jestem biskupem seniorem i tutaj z nimi bywałem 32 lata temu. I wtedy, mimo że szły duże grupy, było im łatwiej niż teraz, kiedy jest system sztafetowy i trzeba wracać, albo nocować w hotelach – mówi hierarcha kościelny cytowany przez Biuro Prasowe Jasnej Góry.

 

Pątników witał także przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski - Dziękuję wam wszystkim za to, że w tak specyficznych i niełatwych warunkach podjęliście się trudu pielgrzymowania. Bardzo proszę, wśród tych intencji, które nieśliście, módlcie się też o to, byśmy w przyszłym roku mogli pielgrzymować wolni od pandemii i związanych z nią ograniczeń – mówił do pielgrzymów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu