Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGowin w Bydgoszczy: Poziom sporów politycznych w Polsce jest zbyt wysoki

Gowin w Bydgoszczy: Poziom sporów politycznych w Polsce jest zbyt wysoki

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 02 lipiec 2020 17:12

W czwartek w Bydgoszczy pojawił się lider partii Porozumienie, do niedawna wicepremier rządu Jarosław Gowin. Zachęcał on bydgoszczan do głosowania na Andrzeja Dudę, bowiem w jego opinii taki wybór da Polsce stabilizację na czas kryzysu i najbliższe trzy lata.

Polityka zapytaliśmy, czy poziom sporu politycznego w Polsce nie jest zbyt wysoki, za przykład podając agresywne działania wobec działaczek Strajku Klimatycznego w Bydgoszczy - Zdecydowanie zgadzam się, że My nie przypadkowo nazwaliśmy się Porozumienie – reprezentujemy te środowiska polityczne, które uważają, że zwłaszcza w czasach kryzysu wywołanego pandemią, powinniśmy kłaść dużo większy nacisk na to co łączy Polaków, a nie na to co dzieli. Właśnie z tego punktu widzenia uważamy za niezwykle ważne, aby nowym prezydentem RP został pan prezydent Andrzej Duda, bo on gwarantuje dobrą i harmonijną współpracę między ośrodkiem prezydenckim, a ośrodkiem rządowym – odpowiedział poseł Jarosław Gowin.

 

 

- Wybór prezydenta Andrzeja Dudy będzie oznaczał, że przed Polską będą trzy lata stabilności. Tej stabilności potrzebujemy teraz po to żeby skoncentrować się na walkę z epidemią i jej skutkami gospodarczymi – ocenił Gowin, jednocześnie wyrażając obawy co do możliwego wyboru kandydata Platformy Obywatelskiej - Wybór Rafała Trzaskowskiego oznacza eskalację konfliktów politycznych których mamy za dużo. Rafał Trzaskowski reprezentuje konfrontacyjny wobec rządu nurt w opozycji i jestem przekonany – mówię to w imieniu całego środowiska – że jego wybór oznacza eskalację wojny polsko-polskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

    Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu