Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt Białych Błot bez wotum zaufania i absolutorium. Radni mogą chcieć go odwołać

Wójt Białych Błot bez wotum zaufania i absolutorium. Radni mogą chcieć go odwołać

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 21:22

We wtorek Rada Gminy Białe Błota podejmowała jedne z najważniejszych uchwał w roku, ich treść nie jest korzystna dla wójta Białych Błota Dariusza Fundatora, który drugi rok z rzędu nie otrzymał absolutorium oraz wotum zaufania. Otwiera to drogę radnym do podjęcia w przyszłości uchwały o rozpisaniu referendum w sprawie usunięcia wójta z urzędu przed upływem kadencji.

Komisja Rewizyjna uchwałę rekomendującą nieudzielenie wójtowi Dariuszowi Fundatorowi absolutorium przyjęła już w maju, stąd też było wiadomo od jakiegoś czasu, że będzie to dla wójta trudna sesja. Główne zarzuty do wójta to podjęcie bez konsultacji z radnymi decyzji o nieodwoływaniu się od niekorzystnego dla gminy wyroku sądu w sporze z Rejonowym Zarządem Infrastruktury, radni zarzucali też błędy w ewidencjonowaniu wykorzystania samochodów służbowych.

 

- Gdybyśmy tę sprawę zamknęli w 2013 to nie było by odsetek, a na pewno nie tak wysokim. Takie postawienie sprawy otwiera nam nową kartę – bronił swojej decyzji o zakończeniu sporu z RZI wójt Dariusz Fundator. Urząd Gminy prezentował z kolei opinie prawne zarzucające błędy Komisji Rewizyjnej w rekomendowaniu uchwały za nie udzialeniem absolutorium - To nie jest tak, że podejmujecie swobodnie decyzje – przypominał na wtorkowym posiedzeniu mecenas Maciej Dalka - Przy udzielaniu bądź nieudzielaniu absolutorium musicie działać w granicy prawa.

 

- My znamy procedury, jeżeli popełnimy błędy, to za nie odpowiemy – odniósł się do wystąpienia mecenasa radny Łukasz Wyszomirski.

 

Można w pojawiające się wzajemnie zarzuty wchodzić głębiej, ale wtorkowa sesja była w praktyce plebiscytem siły przebicia wójta w Radzie Miejskiej. Za nieudzielaniem absolutorium było aż 16 radnych, przeciw głosowało tylko 4. Również 16 radnych było przeciwko udzielaniu wójtowi wotum zaufania.

 

- Musiał pan zdawać sprawę, że w kadencji będą nie tylko osoby poklepujące po plecach i klaskające, gdy pana zobaczą, ale takie które powiedzą wprost co im się nie podoba – przypominał w dyskusji wójtowi, radny Sławomir Ruge - Główne pana błędy to jest wytwarzanie atmosfery konfliktu pana zresztą rady. Ludzie to widzą i po wyciągnięciu wniosków stwierdzają, że nie jest pan krystaliczny jak pokazuje się w mediach.

 

Wtorkowa sesja odbywała się w formie, którą można nazwać hybrydową. Została zwołana w trybie zdalnym, ale większość radnych przybyła na miejsce odbywania się sesji, tylko kilku radnych łączyło się zdalnie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu