Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBosak: Programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła

Bosak: Programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 19:33

We wtorek do Bydgoszczy zawitał Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP. Spotkanie z sympatykami odbyło się w amfitearze przy spichrzach, na zbiegu ulic Mostowej i Grodzkiej. Kandydat podkreślał, że Konfederacja odgrywa w polskim systemie parlamentarnym rolę merytorycznej opozycji.

 

- Jesteśmy opozycją merytoryczną, w odróżnieniu od opozycji, która sama siebie nazwała, niezbyt mądrze, opozycją totalną, w odróżnieniu od tych co blokowali Sejm, którzy kontestują wszystko, jeżdżą na skargi za granicę, nasza metoda jest zupełnie inna – spokojne pozyskiwanie zaufania społecznego poprzez pokazywanie merytorycznej alternatywy, pokazywanie swoich projektów ustaw, swoich poprawek – mówił na wiecu poseł Krzysztof Bosak.

 

Kandydat podniósł problemy jakie docierają do niego od Polaków mieszkających na obczyźnie, którzy skarżą się na chaos w przygotowaniu wyborów - Jest wielki chaos w głosowaniu poza granicami, dostajemy z Wielkiej Brytanii, nasz sztab otrzymuje z różnych państw: Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone, Ameryka Południowa, dostajemy informacje, że wszystko jest sparaliżowane, nie wiadomo czy ci ludzie będą mogli zagłosować.


Bosak nawiązał również do przypadającego dzisiaj Dnia Ojca, wskazując, że Konstytucja w pełni nie zabezpiecza roli ojców.

 

 

Wcześniej odbyła się konferencja prasowa kandydata, na której wyraził obawę, że musimy przygotować się na informacje, iż finanse państwa są w znacznie trudniejszej sytuacji, niż jest to prezentowane, ale te informacje PiS stara się ukrywać przed opinią publiczną z obawy o wynik wyborów - Będzie nas czekała nowelizacja budżetu, moim zdaniem nie jest przypadkiem, że wszystkie pakiety antykryzysowe prezentowała minister Jadwiga Emilewicz, a minister finansów zapadł się pod ziemię, właśnie dlatego, że będzie przedstawić nowelizację budżetu, że jest to zagadnienie, którego rząd nie chciał pokazywać przed wyborami, aby nie pokazywać jaka jest skala ubytków dochodów – ocenił poseł Krzysztof Bosak - Zobaczymy jak będzie z programami socjalnymi. Jako Konfederacja zwracaliśmy uwagę od samego początku, że te programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła, przychodzi twardy kontakt z realiami ekonomicznymi. Moim zdaniem karty zostaną odsłonione dopiero po wyborach, dlatego że rząd będzie obawiał, że jak ujawni jaka jest rzeczywista sytuacja naszego państwa, do prezydent Andrzej Duda mógłby przegrać wybory.


W środę Krzysztof Bosak odwiedzi Inowrocław.

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj

 • Od soboty do poniedziałku cmentarze będą zamknięte

  Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w sobotę, w niedzielę (Wszystkich Świętych), oraz w poniedziałek (dzień zaduszny) wszystkie nekropolie w Polsce będą zamknięte. Ma to związek z wciąż rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

 • GIS apeluje o rozważenie innych form protestów

  Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

  Etykiety: covid19 aborcja

Wiadomości z regionu