Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBosak: Programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła

Bosak: Programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 23 czerwiec 2020 19:33

We wtorek do Bydgoszczy zawitał Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP. Spotkanie z sympatykami odbyło się w amfitearze przy spichrzach, na zbiegu ulic Mostowej i Grodzkiej. Kandydat podkreślał, że Konfederacja odgrywa w polskim systemie parlamentarnym rolę merytorycznej opozycji.

 

- Jesteśmy opozycją merytoryczną, w odróżnieniu od opozycji, która sama siebie nazwała, niezbyt mądrze, opozycją totalną, w odróżnieniu od tych co blokowali Sejm, którzy kontestują wszystko, jeżdżą na skargi za granicę, nasza metoda jest zupełnie inna – spokojne pozyskiwanie zaufania społecznego poprzez pokazywanie merytorycznej alternatywy, pokazywanie swoich projektów ustaw, swoich poprawek – mówił na wiecu poseł Krzysztof Bosak.

 

Kandydat podniósł problemy jakie docierają do niego od Polaków mieszkających na obczyźnie, którzy skarżą się na chaos w przygotowaniu wyborów - Jest wielki chaos w głosowaniu poza granicami, dostajemy z Wielkiej Brytanii, nasz sztab otrzymuje z różnych państw: Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone, Ameryka Południowa, dostajemy informacje, że wszystko jest sparaliżowane, nie wiadomo czy ci ludzie będą mogli zagłosować.


Bosak nawiązał również do przypadającego dzisiaj Dnia Ojca, wskazując, że Konstytucja w pełni nie zabezpiecza roli ojców.

 

 

Wcześniej odbyła się konferencja prasowa kandydata, na której wyraził obawę, że musimy przygotować się na informacje, iż finanse państwa są w znacznie trudniejszej sytuacji, niż jest to prezentowane, ale te informacje PiS stara się ukrywać przed opinią publiczną z obawy o wynik wyborów - Będzie nas czekała nowelizacja budżetu, moim zdaniem nie jest przypadkiem, że wszystkie pakiety antykryzysowe prezentowała minister Jadwiga Emilewicz, a minister finansów zapadł się pod ziemię, właśnie dlatego, że będzie przedstawić nowelizację budżetu, że jest to zagadnienie, którego rząd nie chciał pokazywać przed wyborami, aby nie pokazywać jaka jest skala ubytków dochodów – ocenił poseł Krzysztof Bosak - Zobaczymy jak będzie z programami socjalnymi. Jako Konfederacja zwracaliśmy uwagę od samego początku, że te programy są skrojone wyłącznie na czas dobrej koniunktury, która się właśnie skończyła, przychodzi twardy kontakt z realiami ekonomicznymi. Moim zdaniem karty zostaną odsłonione dopiero po wyborach, dlatego że rząd będzie obawiał, że jak ujawni jaka jest rzeczywista sytuacja naszego państwa, do prezydent Andrzej Duda mógłby przegrać wybory.


W środę Krzysztof Bosak odwiedzi Inowrocław.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu