Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW bydgoskim żłobku jednak nie stwierdzono COVID-19. Takie podejście podważa zaufanie do oficjalnych statystyk

W bydgoskim żłobku jednak nie stwierdzono COVID-19. Takie podejście podważa zaufanie do oficjalnych statystyk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 04 czerwiec 2020 14:01
W bydgoskim żłobku jednak nie stwierdzono COVID-19. Takie podejście podważa zaufanie do oficjalnych statystyk Fot: Martin Lopez

Od wtorku decyzją służb sanitarnych jest zamknięty żłobek ,,Słoneczko” w Bydgoszczy, po tym jak test u jednej opiekunek stwierdził obecność koronawirusa. Wczoraj po południu pojawiła się jednak informacja, że kobieta jest zdrowa, czyli błędnie uznano ją za chorą. Żłobek na razie jest jeszcze zamknięty.

Niemal każdy kto korzysta z mediów społecznościowych zapewne nie raz otarł się o informacje sugerujące, że COVID-19 to wymysł medialny, nazwiemy te informacje fake newsami. Stąd też szczególnie ważne jest, aby władze transparentnie informować o przypadkach zarażeń i zgonów. Jest to też jakaś odpowiedzialność mediów za uczciwy przekaz.

 

We wtorek do mediów dotarła nieoficjalna informacja o stwierdzonym przypadku, z racji tego, że żłobek decyzją sanepidu był zamknięty, to było naturalne, że opinia publiczna będzie się tym interesować. We wtorek po południu sanepid potwierdził pozytywny test, ale w sprawozdaniu o sytuacji epidemicznej nie został on jeszcze ujęty. Dopiero w środę wieczorem ujęto ten przypadek w sprawozdaniu, gdy krążyły już wypowiedzi sanepidu, że kolejne badania potwierdziły, że ta osoba jest zdrowa. Dopiero dzisiaj przed południem wojewoda wycofał uznany wczoraj przypadek zakażenia.

 

Skoro robiono kolejne testy, to oznacza, że była wątpliwość co do zarażenia tej osoby, jak się okazało słuszna. Dlaczego zatem ujęto ją w statystykach, gdy zgony z powodu COVID-19 do statystyk potrafiono nawet z tygodniowym opóźnieniem dopisać?

 

Dzisiaj wojewoda poinformował o dwóch nowych przypadkach zarażeń w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • 9 kolejka IV ligi nie namieszała w czubie tabeli. Nerwowo było na Gdańskiej

  Liderem po 9 kolejkach jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 22 punktów, ale ten klub ma jeden mecz rozegrany więcej od rywali z dalszych miejsc. Kolejne lokaty zajmują: Lider Włocławek, Zawisza Bydgoszcz (po 20 punktów) i Sportis Łochowo z 19 punktami. Kolejna Wda Świecie ma do Sportisu 4 punkty straty. Wszystkie wymienione kluby swoje spotkania w 9 kolejce wygrały.

 • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

  Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Jedna trzecia łóżek przygotowanych dla pacjentów z COVID-19 jest zajęta

  Dysponujemy około 6,3 tys. łóżek szpitalnych oraz ponad 800 respiratorami dla osób chorych na COVID-19, ale liczbę tego sprzętu możemy jeszcze zwiększyć - zapewnił rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz komentując sobotnie statystyki dotyczące epidemii.

  Etykiety: covid19
 • O tym, że dziennie będzie ponad tysiąc zachorowań pisaliśmy już w sierpniu

   W ostatnich dniach w Polsce stwierdzano ponad tysiąc zachorowań na COVID-19, co było wskazaniami rekordowymi i mogło być również elementem sensacji medialnej. O tym jednak, że takich wzrostów zachorowań w tym okresie należy się spodziewać pisaliśmy już w sierpniu. Wspominamy o tym, nie po to, aby się chwalić, lecz w celu wyjaśnienia, że nie dzieje się obecnie nic nadzwyczajnego.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu