Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGenerał Nowek może zostać patronem Ronda Miedzyń

Generał Nowek może zostać patronem Ronda Miedzyń

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 05 czerwiec 2020 00:23
Rondo Miedzyń Rondo Miedzyń Fot: ZDW Bydgoszcz

Rondo Miedzyń to nazwa robocza ronda, którego budowa powoli dobiega końca. Rondo powstaje wzdłuż ulicy Szubińskiej, ale już na terenie gminy Białe Błota, w której kompetencjach będzie ustalenie ewentualnego patrona. Rondo komunikuje Szubińską z dzielnicą Miedzyń w Bydgoszczy, wielu kierowców wybiera tą drogę, aby uniknąć korki w centrum miasta.

Wartość inwestycji to 18,6 mln zł, realizowana jest ona za środki Województwa Kujawsko-Pomorskiego i gminy Białe Błota. Stowarzyszenie ,,Pradki Nasz Dom” wystąpiło oficjalnie z inicjatywą upamiętnienia w ten sposób gen. Zbigniewa Nowka, który zmarł nagle w maju ubiegłego roku. Był on mieszkańcem Prądek, czyli gminy Białe Błota. Działał w opozycji antykomunistycznej, później realizował się w Urzędzie Ochrony Państwa, , którym kierował od 1998 roku. Później kierował Agencją Wywiadu.

 

Próba uchwalenia nazwy ronda pojawiła się na sesji 25 maja, ale projekt szybkiego uchwalenia nie zyskał większości, co nie oznacza, że ta inicjatywa upadła. W szczególności, że wniosek spodobał się wójtowi Dariuszowi Fundatorowi.

 

Z kuluarowych źródeł wiemy, że zaangażowanie i wpływy polityczne gen. Nowka odegrały dużą rolę w przejęciu przez państwo zakładów PESA i podjęciu restrukturyzacji tego przedsiębiorstwa, które znalazło się w kryzysowej sytuacji, z powodu utraty płynności finansowej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu