Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW kwietniu wzrosło bezrobocie

W kwietniu wzrosło bezrobocie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 maj 2020 00:19
W kwietniu wzrosło bezrobocie Fot: Afonso Lima

Analitycy gospodarczy niemal jednogłośnie przewidują, że epidemia COVID-19 przełoży się na wzrost bezrobocia. Wstępne statystyki za kwiecień pokazują, że musimy się przygotować na tendencję wzrostu liczby osób bez pracy (choć wiosna miała zawsze to do siebie, że z uwagi na pracę sezonowe bezrobocie spadało). Według wstępnych danych w kwietniu bezrobocie w województwie kujawsko-pomorskim wzrosło o 3278 osoby.

Jeżeli chodzi o Bydgoszcz o wstępne dane zgromadzone przez Wojewódzki Urząd Pracy wskazują na wzrost liczby bezrobotnych o 288 osób. Przewidywać można, że z tego powodu stopa bezrobocia w Bydgoszczy wyniesie około 3%, być może minimalnie przekroczy tę liczbę, ale po przecinku.

 

W powiecie bydgoskim odnotowano wzrost liczby osób bezrobotnych o 81 osób. Najbardziej odczuwalny problem wydaje się w powiecie inowrocławskim, gdzie w kwietniu wzrost wyniósł 378 osób.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Narasta napięcie w związku z misją WHO w Chinach

    Misja pod egidą Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Wuhanie nie przyniosła dotąd jasnej odpowiedzi na nurtujące świat pytanie o pochodzenie koronawirusa. Amerykańskie media zarzucają Chinom ukrywanie danych. W atmosferze napięć politycznych zespół naukowców przełożył publikację wstępnego raportu.

    Etykiety: covid19
  • Dla młodego pokolenia etos Solidarności niewiele już znaczy. Politycy tego nie chcą natomiast widzieć

    Przed tygodniem byłem świadkiem jak policjanci znoszą z ulicy młodych aktywistów, którzy zablokowali ulicę Jagiellońską, domagając się większych działań rządzących na rzecz klimatu. Nie zamierzam chwalić takiego łamania przepisów, ale nie sposób nie zauważyć, że jest to autentyczna deklaracja tożsamościowa młodego pokolenia. Mogę mieć wobec tej rewolucji politycznej duże obawy, ale nie mogę udawać, że to się nie dzieje.

Wiadomości z regionu