Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGowin już dawno postawił na bydgoskich strukturach krzyżyk

Gowin już dawno postawił na bydgoskich strukturach krzyżyk

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 maj 2020 11:14

Jeżeli można mówić o buncie wewnątrz partii Jarosława Gowina Porozumienie, to pierwszy medialny aspekt dotyczył stanowiska struktur w okręgu bydgoskim, które dały liderowi do zrozumienia, że nie zaakceptują innego rozwiązania, jak poparcie oczekiwanego przez PiS głosowania korespondencyjnego. Miało to jednak tylko wymiar medialny, bowiem bydgoskie struktury nie mają reprezentacji w Sejmie.

To, że akurat Bydgoszcz jako pierwsza, albo jedna z pierwszych się ,,zbuntowała” było do przewidzenia, za co w głównej mierze odpowiada sam Jarosław Gowin, który zaakceptował zdominowanie władzy w kujawsko-pomorskich strukturach przez toruńską posłankę Iwonę Michałek, obecnie wiceminister. Michałek w Bydgoszczy znana jest głównie z tego, że na każdym możliwym polu stara się blokować inicjatywę utworzenia Uniwersytetu Medycznego, w czym liczyć zawsze mogła na Gowina.

 

Uniwersytet Medyczny dla bydgoskich struktur Porozumienia był policzkiem, ale w pewnym momencie pewne sprawy poszły o krok dalej. Na skutek wewnętrznych gierek doszło do zmiany szefa struktur w okręgu bydgoskim, którym został radny wojewódzki Adam Banaszak, który na sejmiku nigdy nie dał się poznać jako specjalny obrońca interesu Bydgoszczy, został natomiast wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości za zbyt bliską komitywę z marszałkiem Piotrem Całbeckim z PO. Na dodatek małżonka radnego prowadziła toruńskie biuro posłanki Michałek. Można więc mówić wręcz ,,wstawieniu swojego człowieka” przez parlamentarzystkę. Tak to zresztą było odbierane w strukturach okręgu bydgoskiego.

 

W praktyce bydgoscy działacze, którzy budowali przez lata struktury, przechodząc drogę od Polski XXI, przez Polska Jest Najważniejsza, w końcu wchodząc do Polski Razem, późniejszego Porozumienia -  zostali zmarginalizowani, za przyzwoleniem Jarosława Gowina. Stąd też nie ma się specjalnie dziwić temu, że to w Bydgoszczy pojawiły się pierwsze symptomy krytyki ostatnich poczynać lidera.

 

Ubiegłotygodniowe stanowisko pokazuje też, że Banaszak mimo bycia nominatem, nie ma w okręgu większej siły, skoro niewygodne dla Gowina stanowisko zostało przeforsowane.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu