Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUTP użycza swoje serwery na walkę z COVID-19. Również możemy się włączyć

UTP użycza swoje serwery na walkę z COVID-19. Również możemy się włączyć

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 kwiecień 2020 06:23

inicjatywa folding@home  to projekt wspierający naukowców z całego świata, którzy próbują rozgryźć naturę koronawirusa COVID-19, aby jak najszybciej udało się znaleźć na niego skuteczne lekarstwo. Badania wymagają dużej mocy obliczeniowej, dlatego moc swoich serwerów udostępnia Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Modelowanie komputerowe pozwala osiągnąć ten cel. Wymaga jednak dużej mocy obliczeniowej. Do realizacji tego zadania Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przeznaczył 30 serwerów – informuje bydgoska uczelnia.

UTP zachęca, aby również bydgoszczanie użyczyli moc obliczeniową swoich procesorów i kart graficznych, w celu wspierania światowych dążeń do pokonania COVID-19. Poniżej instrukcja jak tego dokonać:

 

1. Ze strony https://foldingathome.org/start-folding/ pobrać i zainstalować klient oprogramowania

2. Po uruchomieniu klienta następuje przekierowanie na stronę https://client.foldingathome.org

3. Po kliknięciu \"Change identity\" należy ustawić nazwę użytkownika oraz podać numer drużyny TeamUTP: 257620  (hasło może zostać puste, więcej informacji na foldingathome.org)

4. Typ choroby – należy zostawić \"Any disease\", bo w tej kategorii znajdują się badania nad COVID-19.

Oprogramowanie jest bezpieczne, stworzone przez Uniwersytet Stanforda i korzysta tylko
i wyłącznie z zasobów procesora i/lub karty graficznej, które w danej chwili są nieużywane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Rolnicy poszkodowani przez COVID-19 dostaną nadzwyczajne wsparcie

  Na najbliższym posiedzeniu Senat ma się zająć projektem ustawy o nadzwyczajnym wsparciu dla rolników, którzy ucierpieli w wyniku pandemii koronawirusa. – Jeżeli Senat ją przyjmie, to prezydent podpisze niezwłocznie i może w ciągu miesiąca zostaną przeprowadzone wypłaty. Spodziewam się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni te dodatkowe pieniądze trafią do gospodarstw – zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski. Na pomoc ze środków unijnych, która opiewa na kwotę ponad 270 mln euro, będą mogli liczyć m.in. producenci wołowiny, baraniny, mięsa wieprzowego i drobiowego oraz jaj, mleka i roślin ozdobnych.

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu