Jesteś tutaj: HomeBydgoszczParafia ostrzega, że wizyty na cmentarzu grożą mandatami

Parafia ostrzega, że wizyty na cmentarzu grożą mandatami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 08 kwiecień 2020 12:36
Parafia ostrzega, że wizyty na cmentarzu grożą mandatami Facebook / Parafia NMP z Góry Karmel

Pewnym problemem obecnej sytuacji epidemiologicznej jest brak jednoznacznych informacji co jest dozwolone, a za co grozi nam mandat karny za naruszanie rządowych rozporządzeń. W mediach pojawiły się z innych części kraju informacje, że wizyta na cmentarzu jest zagrożona karą mandatu. Przed mandatami ostrzega bydgoska parafia.

 

Parafia Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, która mieści się przy ulicy Spacerowej w Bydgoszczy opublikowała komunikat, w którym informuje, że wystąpiła o opinię do Komisariatu Policji Bydgoszcz – Błonie.

 

Parafia przestrzega, że po uzyskaniu tej opinii, przebywanie na cmentarzu poza uroczystościami pogrzebowymi (w których uczestniczy może maksymalnie 5 osób) przebywanie na cmentarzu może zakończyć się karą pieniężną. Parafia ostrzega, że przebywający na cmentarzu robią to na własną odpowiedzialność.

 

Jak pokazuje praktyka z innych miast, policjanci wystawiać mogą mandaty w wysokości 500 zł.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu