Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKolejni samorządowcy oddają swoje diety

Kolejni samorządowcy oddają swoje diety

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 07 kwiecień 2020 00:10

Przybywa samorządowców, którzy przysługujące im wynagrodzenia z tytułu pełnionych funkcji oddają na dzieła służące przeciwdziałaniu się epidemii COVID-19. W ten sposób solidarnie wspierają podejmowane społecznie wysiłki.

Już pisaliśmy o tym, że radni Rady Miasta Bydgoszczy Paweł Bokiej i Szymon Róg postanowili przeznaczyć dwie diety na wsparcie dla Bazyliki św. Wincentego A'Paulo, której duchowieństwo od poniedziałku do soboty gotuje posiłki dla bezdomnych i ubogich oraz na Wojewódzki Szpital Zakaźny. Wspomnieć należy też, że w działania wolontariatu wspierania pracowników szpitali angażuje się radny Ireneusz Nitkiewicz.

 

Radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz postanowił oddać dietę na inicjatywy tworzenia dla pracowników szpitali środków ochrony bezpośredniej np. przyłbic.

 

W Białych Błotach radny Krzysztof Michalak natomiast przynajmniej dwoma dietami wspomoże strażaków z OSP Białe Błota, w zakupie środków ochrony bezpośredniej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Unia Europejska planuje wyemitować obligacje na ożywienie gospodarki po wirusie

  Czas wrócić do rozmów o nowym budżecie Unii Europejskiej na lata 2021-2027, rozmowy te zostały przesunięte z uwagi na epidemię COVID-19, która ściągnęła główną uwagę przywódców państw UE. Pandemia uderza również w gospodarki, stąd też Unia musi uzgodnić budżet, który pozwoli ożywić gospodarkę.

  Etykiety: Unia Europejska
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

Wiadomości z regionu