Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOkoło 1 w nocy Sejm odrzucił poprawki bydgoskie do budżetu państwa

Około 1 w nocy Sejm odrzucił poprawki bydgoskie do budżetu państwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 14:12

Prezydent Andrzej Duda będzie mógł na dniach podpisać budżet państwa na 2020 rok. W nocy z piątku na sobotę Sejm RP rozpatrzył poprawki Senatu RP do ustawy budżetowej. Z racji sytuacji epidemicznej nie był to najważniejszy punkt. Posłowie obrady zakończyli po godzinie 6.

 

Głosowanie nad poprawkami Senatu do ustawy budżetowej odbyło się bez przeprowadzenia dyskusji. Dokładnie o godzinie 1:02 Sejm przegłosował, że wszystkie 94 poprawki Senatu będą głosowane łącznie – za takim procedowaniem mogły przemawiać względy praktyczne, bowiem z uwagi na fakt, że część posłów głosowała przez podniesienie ręki, inni poza budynkiem Sejmu zdalnie, przeprowadzenie jednego głosowania trwa kilka minut. Następnie o godzinie 1:08 przegłosowano odrzucenie wszystkich poprawek Senatu, zgodnie z propozycją sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

 

Odrzucono w tym następujące poprawki:

- Przeznaczenie 80 mln zł na rozbudowę trasy W-Z w Bydgoszczy;
- Przeznaczenie 30 mln zł na budowę odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi S-10;
- Przeznaczenie 20 mln zł na rekultywację terenów po byłych zakładach chemicznych Zachem;
- Przeznaczenie 1,5 mln zł na remont śluz na drodze wodnej E-70;
- Przeznaczenie 16,5 mln zł na rozbudowę Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy;
- Przeznaczenie 8 mln zł na budowę czwartego kręgu Opery Nova;
- Przeznaczenie 30 mln zł na przygotowania modernizacji drogi krajowej nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław.

 

Za odrzuceniem poprawek Senatu głosował prawie cały PiS, przeciwko prawie cała opozycja.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu