Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach

Policjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 15:36
Policjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach Fot: KWP

Od kilku dni jednym z głównych zajęć policjantów oprócz sprawdzania czy osoby objęte kwarantanną się do niej stosują jest też pilnowanie, aby nie dochodziło do gromadzenia się zgromadzeń, w związku z wprowadzonymi praktycznie od środy (data publikacji rozporządzenia) zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego. Policjanci póki co głównie skupiają się na prewencji.

 

W piątek po centrum Bydgoszczy jeździł policyjny radiowóz, z którego nadawany był apel o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia unikania zgromadzeń powyżej dwóch osób, w celu ograniczenia ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Od środy możemy opuszczać miejsce zamieszkania tylko w uzasadnionych przypadkach: do pracy, do sklepu bądź apteki, do lekarza, ale też np. aby wyprowadzić psa bądź pójść na spacer. Możemy zatem pójść np. do lasu, jeżeli nie będziemy się gromadzić powyżej 2 osób (obostrzenie nie dotyczy najbliższej rodziny).

 

W praktyce tak naprawdę chodzi o unikanie zgromadzeń, dlatego policjanci z jednej strony apelują, ale z drugiej strony interweniują w przypadku tworzenia się zgromadzeń. Idąc samotnie ulicą raczej nie wzbudzimy zainteresowania policjantów. W Świeciu do kontrolowania czy nie dochodzi do zgromadzeń wykorzystywane są policyjne drony.

 

Patrząc na liczbę nowych zadać, to Policja jako formacja ma teraz również dość trudny okres. Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w naszym województwie przekroczyła 6,6 tys. Tak wygląda wykres wzrostu osób objętych kwarantanną (dane pochodzą od wojewody):

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu