Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach

Policjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 15:36
Policjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach Fot: KWP

Od kilku dni jednym z głównych zajęć policjantów oprócz sprawdzania czy osoby objęte kwarantanną się do niej stosują jest też pilnowanie, aby nie dochodziło do gromadzenia się zgromadzeń, w związku z wprowadzonymi praktycznie od środy (data publikacji rozporządzenia) zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego. Policjanci póki co głównie skupiają się na prewencji.

 

W piątek po centrum Bydgoszczy jeździł policyjny radiowóz, z którego nadawany był apel o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia unikania zgromadzeń powyżej dwóch osób, w celu ograniczenia ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Od środy możemy opuszczać miejsce zamieszkania tylko w uzasadnionych przypadkach: do pracy, do sklepu bądź apteki, do lekarza, ale też np. aby wyprowadzić psa bądź pójść na spacer. Możemy zatem pójść np. do lasu, jeżeli nie będziemy się gromadzić powyżej 2 osób (obostrzenie nie dotyczy najbliższej rodziny).

 

W praktyce tak naprawdę chodzi o unikanie zgromadzeń, dlatego policjanci z jednej strony apelują, ale z drugiej strony interweniują w przypadku tworzenia się zgromadzeń. Idąc samotnie ulicą raczej nie wzbudzimy zainteresowania policjantów. W Świeciu do kontrolowania czy nie dochodzi do zgromadzeń wykorzystywane są policyjne drony.

 

Patrząc na liczbę nowych zadać, to Policja jako formacja ma teraz również dość trudny okres. Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w naszym województwie przekroczyła 6,6 tys. Tak wygląda wykres wzrostu osób objętych kwarantanną (dane pochodzą od wojewody):

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus
 • Rzecznik MZ: nie odnotowaliśmy wzrostu zakażeń w wyniku luzowania obostrzeń

  Pierwsze wyniki analizy nie wskazują, żebyśmy odnotowali wzrost zakażeń w wyniku łagodzenia obostrzeń – powiedział we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Przekazał też, że o kolejnym etapie znoszenia restrykcji poinformują premier i minister zdrowia.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu