Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPolicjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach

Policjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 28 marzec 2020 15:36
Policjanci apelują poprzez głośniki o pozostanie w domach Fot: KWP

Od kilku dni jednym z głównych zajęć policjantów oprócz sprawdzania czy osoby objęte kwarantanną się do niej stosują jest też pilnowanie, aby nie dochodziło do gromadzenia się zgromadzeń, w związku z wprowadzonymi praktycznie od środy (data publikacji rozporządzenia) zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego. Policjanci póki co głównie skupiają się na prewencji.

 

W piątek po centrum Bydgoszczy jeździł policyjny radiowóz, z którego nadawany był apel o pozostanie w domach, a w przypadku konieczności wyjścia unikania zgromadzeń powyżej dwóch osób, w celu ograniczenia ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa COVID-19.

 

Od środy możemy opuszczać miejsce zamieszkania tylko w uzasadnionych przypadkach: do pracy, do sklepu bądź apteki, do lekarza, ale też np. aby wyprowadzić psa bądź pójść na spacer. Możemy zatem pójść np. do lasu, jeżeli nie będziemy się gromadzić powyżej 2 osób (obostrzenie nie dotyczy najbliższej rodziny).

 

W praktyce tak naprawdę chodzi o unikanie zgromadzeń, dlatego policjanci z jednej strony apelują, ale z drugiej strony interweniują w przypadku tworzenia się zgromadzeń. Idąc samotnie ulicą raczej nie wzbudzimy zainteresowania policjantów. W Świeciu do kontrolowania czy nie dochodzi do zgromadzeń wykorzystywane są policyjne drony.

 

Patrząc na liczbę nowych zadać, to Policja jako formacja ma teraz również dość trudny okres. Wczoraj liczba osób objętych kwarantanną w naszym województwie przekroczyła 6,6 tys. Tak wygląda wykres wzrostu osób objętych kwarantanną (dane pochodzą od wojewody):

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu