Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie szkoły będą się stosować do wytycznych rządowych

Bydgoskie szkoły będą się stosować do wytycznych rządowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 marzec 2020 13:01

Póki co lekcje w bydgoskich szkołach będą odbywały się normalnie, ale jak na szczeblu rządowym pojawią się rekomendacje, to może się ta sytuacja zmienić.

 

- Jeżeli chodzi o zajęcia szkolne, to będziemy stosować się do wytycznych rządowych - wyjaśnia zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

 

Miasto rezygnuje z organizacji wydarzeń z okazji urodzin Bydgoszczy w kwietniu, pod dużym znakiem zapytania jest też organizacja Steru na Bydgoszcz oraz Rzeki Muzyki.

 

- Zagrożenie będzie dalej eskalować, takie są prawa biologii - powiedział po naradzie u wojewody prezydent Rafał Bruski - Dzisiaj podstawową kwestią jest opóźnianie w rozpowszechnianiu się.

 

Dzisiaj premier podjął decyzję o zakazie organizowania imprez masowych, czyli takich powyżej 1 tys. uczestników oraz powyżej 500 osób w hali. Imprezy mniej liczne są w gestii decyzji organizatora. Ratusz takich wydarzeń nie będzie jednak organizował. Prezydent Bruski chce również ograniczyć współpracę międzynarodową młodzieży.

 

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu