Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie szkoły będą się stosować do wytycznych rządowych

Bydgoskie szkoły będą się stosować do wytycznych rządowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 marzec 2020 13:01

Póki co lekcje w bydgoskich szkołach będą odbywały się normalnie, ale jak na szczeblu rządowym pojawią się rekomendacje, to może się ta sytuacja zmienić.

 

- Jeżeli chodzi o zajęcia szkolne, to będziemy stosować się do wytycznych rządowych - wyjaśnia zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz.

 

Miasto rezygnuje z organizacji wydarzeń z okazji urodzin Bydgoszczy w kwietniu, pod dużym znakiem zapytania jest też organizacja Steru na Bydgoszcz oraz Rzeki Muzyki.

 

- Zagrożenie będzie dalej eskalować, takie są prawa biologii - powiedział po naradzie u wojewody prezydent Rafał Bruski - Dzisiaj podstawową kwestią jest opóźnianie w rozpowszechnianiu się.

 

Dzisiaj premier podjął decyzję o zakazie organizowania imprez masowych, czyli takich powyżej 1 tys. uczestników oraz powyżej 500 osób w hali. Imprezy mniej liczne są w gestii decyzji organizatora. Ratusz takich wydarzeń nie będzie jednak organizował. Prezydent Bruski chce również ograniczyć współpracę międzynarodową młodzieży.

 

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu