Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBadaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Napisane przez  Redakcja / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 marzec 2020 00:59
Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka Fot: Carlos Paes

Polskie Radio PiK poinformowało, że niemieckim zespołem opracowującym szczepionkę na koronawirusa kieruje dr Mariola Fotin-Mleczek, obecnie mieszka w Niemczech, ale urodziła się w Bydgoszczy.

- Bardzo dużo wiemy o tym wirusie i przez to wiemy, gdzie jest jego słaba strona, jakiego klucza używa, żeby wtargnąć do naszych komórek i dlatego wszystkie działania, które są podejmowane na całym świecie są skierowane na to, co należy osiągnąć, gdzie jest słaba strona, którą należy zablokować – powiedziała Radiu PiK dr Mariola Fotin-Mleczek.

 

Niestety na szczepionkę będziemy musieli trochę poczekać. Zdaniem pani doktor być może powstanie latem, ale wtedy będzie ona dopiero testowana klinicznie. Na świecie jest kilka zespołów, które pracują nad szczepionką, pojawiają się informacje, iż być może uda się ją opracować nawet za kilka tygodni. Rzeczywistość zweryfikuje jednak na ile są one realne.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Dr Sutkowski: Przebieg trzeciej fali pandemii w 70-80% zależy od nas samych

    Pandemia koronawirusa narasta, trzecia fala się wznosi i na tej fali dryfujemy, patrząc z niepokojem w przyszłość - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Obecną sytuację w Polsce przyrównał do okrętu w czasie sztormu, gdzie niezbędna jest praca całej załogi.

    Etykiety: covid19
  • Poziom Bałtyku będzie rósł coraz szybciej i powodował ekstremalne zjawiska

    Wzrost poziomu Morza Bałtyckiego nie będzie zauważalny gołym okiem, ale spowoduje większą częstotliwość ekstremalnych zjawisk. – W okresach letnich na wybrzeżu Bałtyku możemy się spodziewać coraz silniejszych burz, a jesienią i zimą coraz groźniejsze będą wezbrania sztormowe, co będzie powodowało zalania najniżej położonych obszarów – mówi prof. dr hab. Szymon Malinowski, naukowiec z UW i PAN. Powodem wzrostu poziomu wód w morzach i oceanach jest globalne ocieplenie klimatu wywołane przede wszystkim nadmierną emisją gazów cieplarnianych.

Wiadomości z regionu