Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBadaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka

Napisane przez  Redakcja / Radio PiK Opublikowano w Bydgoszcz środa, 11 marzec 2020 00:59
Badaniami nad szczepionką na koronawirusa kieruje bydgoszczanka Fot: Carlos Paes

Polskie Radio PiK poinformowało, że niemieckim zespołem opracowującym szczepionkę na koronawirusa kieruje dr Mariola Fotin-Mleczek, obecnie mieszka w Niemczech, ale urodziła się w Bydgoszczy.

- Bardzo dużo wiemy o tym wirusie i przez to wiemy, gdzie jest jego słaba strona, jakiego klucza używa, żeby wtargnąć do naszych komórek i dlatego wszystkie działania, które są podejmowane na całym świecie są skierowane na to, co należy osiągnąć, gdzie jest słaba strona, którą należy zablokować – powiedziała Radiu PiK dr Mariola Fotin-Mleczek.

 

Niestety na szczepionkę będziemy musieli trochę poczekać. Zdaniem pani doktor być może powstanie latem, ale wtedy będzie ona dopiero testowana klinicznie. Na świecie jest kilka zespołów, które pracują nad szczepionką, pojawiają się informacje, iż być może uda się ją opracować nawet za kilka tygodni. Rzeczywistość zweryfikuje jednak na ile są one realne.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu