Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzypominamy – od niedzieli zmiany w rozkładach jazdy

Przypominamy – od niedzieli zmiany w rozkładach jazdy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 28 luty 2020 07:01
Przypominamy – od niedzieli zmiany w rozkładach jazdy Fot: UMB

W najbliższą niedzielę przypada 1 marca, jest to zarazem niedziela bez handlu, a co za tym idzie będzie to pierwsza niedziela według nowego rozkładu. Od marca w niedziele bez handlu zmniejszona zostaje liczba kursów autobusów, za przyjęty standard uznaje się kursy co 30 minut. Tego dnia zainaugurowana zostanie też nowa linia nr 90 z do Łochowic w gminie Białe Błota – to jest ta dobra wiadomość.

Linia nr 90 będzie zaczynała się na pętli Garbary i do Łochowic pojedzie ulicą Nakielską, pokonując jej cały odcinek.

 

Nowe rozkłady obowiązywać będą na liniach nr: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 51, 52, 53, 55, 56, 58, 61, 64, 65, 67, 68, 69, 71, 73, 74, 77, 79 i 89. Nowe rozkłady są dostępne już w internecie, w tym również w zakładce na Portalu Kujawskim, powinny być też zamontowane na przystankach. Ograniczenie liczby kursów w niedziele bez handlu ma przynieść oszczędności, w związku z niższym budżetem w budżecie miasta na komunikację zbiorową, niż pierwotnie planowano. Takim standardem są kursy co 30 minut, ale też nie zawsze, np. na linii nr 68 bywają kursy co 40 minut.

 

Natomiast w niedziele handlowe autobusy będą jeździć według rozkładu sobotniego. W tym roku pozostało jeszcze tylko 6 takich niedziel, najbliższa 5 kwietnia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

  • Sutkowski: szczyt trzeciej fali epidemii około 20-25 marca

    Szczyt trzeciej fali epidemii wypadnie około 20-25 marca - powiedział PAP prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. W jego ocenie, przyrost zakażeń można ograniczyć szybko nawet o 70 procent, ale wymagałoby to odpowiedzialności społecznej.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu