Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova?

Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 luty 2020 16:56
Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova? Wizualizacja

W ostatnim czasie okazało się, że póki co rozbudowa Opery Nova o czwarty krąg się nie rozpocznie, nie ma bowiem zabezpieczonych na ten cel środków finansowych. Władze województwa chcą pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, o realność tego założenia pytał dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa wiceprzewodniczący Łukasz Krupa.

 

Rozbudowa miałaby być zrealizowana w oparciu o Regionalny Program Operacyjny na lata 2021-2027. Póki co trudno mówić jednak o szczegółach nowego RPO, w sytuacji gdy przywódcy państw Unii Europejskiej nie mogą dojść do kompromisu w sprawie wysokości wieloletniego budżetu UE. Są też poważne wątpliwości, czy w nowej perspektywie będzie przewidziane rozbudowywanie instytucji kultury.

 

- Czy te założenia są poparte konkretami z Komisji Europejskiej? - interpelował na dzisiejszej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa. Odpowiedź zostanie mu udzielona na piśmie.

 

Pytanie jest dość istotne, bowiem jak wynika z dokumentów Zarządu Województwa, w podobny sposób, ze środków europejskich, planuje się zrealizować rozbudowę Filharmonii Pomorskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu