Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova?

Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 luty 2020 16:56
Czy UE zgodzi się dofinansować rozbudowę Opery Nova? Wizualizacja

W ostatnim czasie okazało się, że póki co rozbudowa Opery Nova o czwarty krąg się nie rozpocznie, nie ma bowiem zabezpieczonych na ten cel środków finansowych. Władze województwa chcą pozyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej, o realność tego założenia pytał dzisiaj na sesji Sejmiku Województwa wiceprzewodniczący Łukasz Krupa.

 

Rozbudowa miałaby być zrealizowana w oparciu o Regionalny Program Operacyjny na lata 2021-2027. Póki co trudno mówić jednak o szczegółach nowego RPO, w sytuacji gdy przywódcy państw Unii Europejskiej nie mogą dojść do kompromisu w sprawie wysokości wieloletniego budżetu UE. Są też poważne wątpliwości, czy w nowej perspektywie będzie przewidziane rozbudowywanie instytucji kultury.

 

- Czy te założenia są poparte konkretami z Komisji Europejskiej? - interpelował na dzisiejszej sesji wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łukasz Krupa. Odpowiedź zostanie mu udzielona na piśmie.

 

Pytanie jest dość istotne, bowiem jak wynika z dokumentów Zarządu Województwa, w podobny sposób, ze środków europejskich, planuje się zrealizować rozbudowę Filharmonii Pomorskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna
  • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

    We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

    Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu