Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChciano wyprosić media, a teraz chwalą się ich licznym udziałem

Chciano wyprosić media, a teraz chwalą się ich licznym udziałem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 luty 2020 07:03

22 marca 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody z samorządowcami i parlamentarzystami w sprawie przeciwdziałaniu skażeniom na terenach byłego Zachemu. Spotkanie wywołało emocje z powodu wyproszenia większości mediów (nie wszyscy dali się wyprosić) samym początku spotkania. Dzisiaj Ministerstwo Spraw Wewnętrznych chwali się liczną obecnością mediów.

 

Po wyproszeniu mediów dezaprobatę z powodu takiego przebiegu wydarzeń wyraził poseł Paweł Olszewski i wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, w rezultacie czego wojewoda ustąpił i część mediów, które były jeszcze na terenie Urzędu Wojewódzkiego, mogło wrócić na spotkanie. Tak to wyglądało w oku naszej kamery:

 

Sprawa wydaje się odgrzewaniem starego kotleta, ale kilka dni temu w odpowiedzi na interpelację posłanki Zielonych Małgorzaty Tracz, wiceminister Paweł Szefernaker chwali się - Jednakże zważywszy na problem degradacji środowiska, zorganizował spotkania (22 marca i 5 kwietnia 2019 r.) z udziałem szerokiego grona uczestników, w tym również Posłów na Sejm RP i przy licznym udziale lokalnych mediów.

 

Być może minister Szefernaker nie uzyskał pełnych informacji z Bydgoszczy, jaka atmosfera towarzyszyła spotkaniu z 22 marca.

 

Posłanka pyta

Interpelację posłanki Małgorzaty Tracz można streścić jako pytanie o przyczyny rozwiązania zespołu eksperckiego, który został rozwiązany w pierwszym kwartale ubiegłego roku oraz co robił później wojewoda w temacie Zachemu? Kluczowe wydaje się tutaj pytanie o podejmowane działania po rozwiązaniu zespołu i jak poinformował minister - Jednocześnie uprzejmie informuję, że w dniu 26 lipca 2019 r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski, wskazując na złożoność problemu oraz skalę koniecznych i kosztownych działań zapobiegawczych, wystąpił do Prezesa Rady Ministrów, Ministra Środowiska oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej o powołanie międzyresortowego zespołu, który zająłby się koordynacją całości zadań związanych z dalszą remediacją terenów zanieczyszczonych przez dawne Zakłady Chemiczne „Zachem” w Bydgoszczy.


Póki co jednak nie słyszeliśmy o funkcjonowaniu takiego międzyresortowego zespołu.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu