Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Wkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 luty 2020 00:22

,,My, Europa, Uczta narodów” - to tytuł spektaklu, którego premiera miała miejsce 6 lipca na Festiwalu Teatralnym w Awinionie. Jest to dzieło wyjątkowe, bowiem powstaje w kooperacji 24 teatrów z całej Europy, w tym Teatr Polski w Bydgoszczy. Powoli czas na polską premierę, która odbędzie się, jak łatwo się domyśleć w Bydgoszczy. Reżyserem jest Francuz Roland Auzeta.

 

W spektaklu wystąpi 11 aktorów, jedyną Polką jest Dagmara Morwiec-Matuszak, związana z bydgoskim Teatrem Polskim. Spektakl pokazywać, że Europa to nie tylko brukselska biurokracja i zbiór umów handlowych w ramach wspólnego, ale też emocjonalna wspólnota wielu kultur.

 

Premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się 21 marca.

 

Sejmik zajmie się dotacją

Koszt wystawienia tego spektaklu to prawie 183 tys. zł. 66,6 tys. zł przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w poniedziałek radni wojewódzcy zdecydują o przyznaniu 50 tys. zł dotacji na ten cel. Pozostałe koszty Teatr Polski wypracuje sam. W poniedziałek radni zdecydują również o dotacji w wysokości 30 tys. zł na Festiwal Prapremier, który odbędzie się na przełomie września i października. Projekt uchwały dotyczący przekazania wsparcia na Teatr Polski wart jest zatem 80 tys. zł.

 

Materiał Teatru Polskiego w Bydgoszczy:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny dobry występ nadziei polskiego tenisa z Kujaw

  We Wrocławiu odbyły się zawody w tenisie juniorskim do lat 18. Dobry występ odnotowała na nich Zuzanna Szczepańska, uczennica II LO w Inowrocławiu, która wywalczyła dwa medale. Dla

  Szczepańskiej było to pożegnanie z rozgrywkami juniorskimi.

 • To będzie najważniejsze wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce w 2020 roku

  Pandemia COVID-19 namieszała w kalendarzu imprez lekkoatletycznych, przesuwając rozpoczęcie sezonu. 19 sierpnia na stadionie Zawiszy odbędzie się II Memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejsze zawody w polskim kalendarzu na 2020 roku. Już dzisiaj pojawiła się zapowiedź próby pobicia rekordu Polski w biegu na 2000 metrów, który jest nieruszony od blisko dwóch dekad.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Interesy partii są ważniejsze od interesów narodowych (komentarz)

  W poniedziałek mieliśmy do czynienia w Polsce do rzeczy niebywałej i do tej pory niespotykanej – mieliśmy do czynienia bowiem z pseudodebatami - w podobnym czasie dwaj pretendenci do pełnienia najważniejszej funkcji w państwie zamiast debatować między sobą, debatowali sami ze sobą w dwóch różnych częściach kraju. Do dzisiaj trwa spór między sympatykami, która z tych pseudodebat była ważniejsza, ale tak naprawdę trzeba spojrzeć na to co się zdarzyło jak na coś bardzo przykrego.

 • Prezydent Duda: Ostatnie 5 lat to dobry czas dla polskiej rodziny i polskiego bezpieczeństwa

  Podczas dzisiejszego wiecu w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim, prezydent Andrzej Duda zachęcał Polaków do tłumnego udziału w drugiej turze, zachęcając, aby frekwencja była jeszcze większa niż w pierwszej turze, która odbyła się 28 czerwca. Prezydenta apelował o pomoc w dostaniu się do lokalu wyborczego tym, którzy mają trudności w przemieszczaniu się.

Wiadomości z regionu