Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Wkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 luty 2020 00:22

,,My, Europa, Uczta narodów” - to tytuł spektaklu, którego premiera miała miejsce 6 lipca na Festiwalu Teatralnym w Awinionie. Jest to dzieło wyjątkowe, bowiem powstaje w kooperacji 24 teatrów z całej Europy, w tym Teatr Polski w Bydgoszczy. Powoli czas na polską premierę, która odbędzie się, jak łatwo się domyśleć w Bydgoszczy. Reżyserem jest Francuz Roland Auzeta.

 

W spektaklu wystąpi 11 aktorów, jedyną Polką jest Dagmara Morwiec-Matuszak, związana z bydgoskim Teatrem Polskim. Spektakl pokazywać, że Europa to nie tylko brukselska biurokracja i zbiór umów handlowych w ramach wspólnego, ale też emocjonalna wspólnota wielu kultur.

 

Premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się 21 marca.

 

Sejmik zajmie się dotacją

Koszt wystawienia tego spektaklu to prawie 183 tys. zł. 66,6 tys. zł przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w poniedziałek radni wojewódzcy zdecydują o przyznaniu 50 tys. zł dotacji na ten cel. Pozostałe koszty Teatr Polski wypracuje sam. W poniedziałek radni zdecydują również o dotacji w wysokości 30 tys. zł na Festiwal Prapremier, który odbędzie się na przełomie września i października. Projekt uchwały dotyczący przekazania wsparcia na Teatr Polski wart jest zatem 80 tys. zł.

 

Materiał Teatru Polskiego w Bydgoszczy:

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 27.03.2020 r. (godz. 14.00):

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –33.

- liczba osób hospitalizowanych –67.

- skumulowana liczba osób aktualnie w kwarantannie – 6683.

- liczba osób objętych nadzorem – 1851.

- liczba pobranych próbek – 1413.

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

    Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

    Etykiety: koronawirus
  • Sejm w środku nocy przegłosował możliwość głosowania korespondencyjnego przez osoby w kwarantannie

    Około godziny 4 w nocy głosowana była poprawka do Kodeksu Wyborczego, aby korespondencyjne mogły głosować osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby objęte kwarantanną epidemiczną. W piątek Sejm przyjął pakiet zmian w ustawach, w ramach tzw. pakietu antykryzysowego, drugie czytanie ustawy zarządzono już północy, wtedy pojawiła się też poprawka do Kodeksu Wyborczego zgłoszona przez PiS.

Wiadomości z regionu