Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Wkrótce polska premiera międzynarodowego spektaklu o Europie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 19 luty 2020 00:22

,,My, Europa, Uczta narodów” - to tytuł spektaklu, którego premiera miała miejsce 6 lipca na Festiwalu Teatralnym w Awinionie. Jest to dzieło wyjątkowe, bowiem powstaje w kooperacji 24 teatrów z całej Europy, w tym Teatr Polski w Bydgoszczy. Powoli czas na polską premierę, która odbędzie się, jak łatwo się domyśleć w Bydgoszczy. Reżyserem jest Francuz Roland Auzeta.

 

W spektaklu wystąpi 11 aktorów, jedyną Polką jest Dagmara Morwiec-Matuszak, związana z bydgoskim Teatrem Polskim. Spektakl pokazywać, że Europa to nie tylko brukselska biurokracja i zbiór umów handlowych w ramach wspólnego, ale też emocjonalna wspólnota wielu kultur.

 

Premiera w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się 21 marca.

 

Sejmik zajmie się dotacją

Koszt wystawienia tego spektaklu to prawie 183 tys. zł. 66,6 tys. zł przyznało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w poniedziałek radni wojewódzcy zdecydują o przyznaniu 50 tys. zł dotacji na ten cel. Pozostałe koszty Teatr Polski wypracuje sam. W poniedziałek radni zdecydują również o dotacji w wysokości 30 tys. zł na Festiwal Prapremier, który odbędzie się na przełomie września i października. Projekt uchwały dotyczący przekazania wsparcia na Teatr Polski wart jest zatem 80 tys. zł.

 

Materiał Teatru Polskiego w Bydgoszczy:

 

Warte obejrzenia

  • Remis w meczu na szczycie – Zawisza mistrzem jesieni

    W zaległym meczu 15 kolejki IV ligi Zawisza Bydgoszcz zremisował z Włocłavią Włocławek, pod fenomenalnej końcówce meczu. Dla niebiesko-czarnych oznacza to pozycję lidera do końca 2020 roku. Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze dwie kolejki, plus kilka zaległych meczów.

    Etykiety: piłka nożna
  • Memoriał Ireny Szewińskiej awansował do rangi Gold w cyklu Continental Tour

    Pierwszą dobrą wiadomością dla Bydgoszczy jest ustalenie, że będzie gospodarzem również 3. Memoriału im. Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Druga – będzie to wydarzenie już innej rangi o znacznie wyższym prestiżu – World Athletics awansowała Memoriał do rangi Gold, przez co kolejne mitingi będą wydarzeniami lekkoatletyczymi prawie najwyższej rangi, wyżej jest bowiem tylko Diamentowa Liga.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

Wiadomości z regionu