Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOpłata za śmieci będzie tańsza

Opłata za śmieci będzie tańsza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 13 luty 2020 16:46

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła skargę firmy Remondis na rozstrzygnięcie przetargu na odbiór odpadów w trzech sektorach. Oznacza to, że zostanie zawarta umowa z firmą Konunalnik.

Oferta Komunalnika była tańsza, ale samorządowcy mieli obawy co do jej realności wykonania. Remondis może się odwołać od decyzji KIO do sądu, ale to nie wstrzyma zawarcia umowy Miasta z Komunalnikiem, bowiem orzeczenia KIO są decyzjami prawomocnymi.

 

Urząd Miasta poinformował, że wybór tańszej oferty Komunalnika pozwoli obniżyć opłatę od mieszkańca o złotówkę, do 21 zł.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu