Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 styczeń 2020 00:45
,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki” Fot: UMB

Latem zakończyła się budowa pierwszego w Bydgoszczy tzw. przystanku wiedeńskiego. Powstał on na wysokości Placu Teatralnego nieopodal Opery Nova. W planach jest budowa kolejnych tego typu przystanków tramwajowych, w mediach pojawiają się natomiast informacje np. zawieszonym na przystanku samochodu.

Wzniesienie na przystanku wiedeńskim sprawia, że jezdnia po której pasażerowie wsiadają do tramwaju znajduje się wyżej, co ma wymusić na kierowcach większą ostrożność, zwiększając bezpieczeństwo i komfort korzystających z komunikacji miejskiej. W przeszłości dochodziło do niebezpiecznych potrąceń osób wysiadających z tramwaju, takie zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu na ulicy Gdańskiej, gdzie rozważana jest budowa przystanków wiedeńskich.

Incydenty, w trakcie których kierowcy uszkodzili infrastrukturę przystanku, były poruszone w środę na sesji Rady Miasta - Jeżeli ktoś nie potrafi myśleć, to nie jestem dobrym pedagogiem i nie jestem wstanie – przyznał z bezradnością Jacek Witkowski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacja Publicznej - Dla pieszych ten przystanek jest bardzo bezpieczny – dodał - Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki

 

Pozostaje zatem kierowcom poruszającym się ulicą Focha zalecić ostrożność, w szczególności, że polityka w mieście jest taka, że tego typu infrastruktury będzie w Bydgoszczy przybywać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu