Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 styczeń 2020 00:45
,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki” Fot: UMB

Latem zakończyła się budowa pierwszego w Bydgoszczy tzw. przystanku wiedeńskiego. Powstał on na wysokości Placu Teatralnego nieopodal Opery Nova. W planach jest budowa kolejnych tego typu przystanków tramwajowych, w mediach pojawiają się natomiast informacje np. zawieszonym na przystanku samochodu.

Wzniesienie na przystanku wiedeńskim sprawia, że jezdnia po której pasażerowie wsiadają do tramwaju znajduje się wyżej, co ma wymusić na kierowcach większą ostrożność, zwiększając bezpieczeństwo i komfort korzystających z komunikacji miejskiej. W przeszłości dochodziło do niebezpiecznych potrąceń osób wysiadających z tramwaju, takie zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu na ulicy Gdańskiej, gdzie rozważana jest budowa przystanków wiedeńskich.

Incydenty, w trakcie których kierowcy uszkodzili infrastrukturę przystanku, były poruszone w środę na sesji Rady Miasta - Jeżeli ktoś nie potrafi myśleć, to nie jestem dobrym pedagogiem i nie jestem wstanie – przyznał z bezradnością Jacek Witkowski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacja Publicznej - Dla pieszych ten przystanek jest bardzo bezpieczny – dodał - Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki

 

Pozostaje zatem kierowcom poruszającym się ulicą Focha zalecić ostrożność, w szczególności, że polityka w mieście jest taka, że tego typu infrastruktury będzie w Bydgoszczy przybywać.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu