Jesteś tutaj: HomeBydgoszcz,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 31 styczeń 2020 00:45
,,Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki” Fot: UMB

Latem zakończyła się budowa pierwszego w Bydgoszczy tzw. przystanku wiedeńskiego. Powstał on na wysokości Placu Teatralnego nieopodal Opery Nova. W planach jest budowa kolejnych tego typu przystanków tramwajowych, w mediach pojawiają się natomiast informacje np. zawieszonym na przystanku samochodu.

Wzniesienie na przystanku wiedeńskim sprawia, że jezdnia po której pasażerowie wsiadają do tramwaju znajduje się wyżej, co ma wymusić na kierowcach większą ostrożność, zwiększając bezpieczeństwo i komfort korzystających z komunikacji miejskiej. W przeszłości dochodziło do niebezpiecznych potrąceń osób wysiadających z tramwaju, takie zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu na ulicy Gdańskiej, gdzie rozważana jest budowa przystanków wiedeńskich.

Incydenty, w trakcie których kierowcy uszkodzili infrastrukturę przystanku, były poruszone w środę na sesji Rady Miasta - Jeżeli ktoś nie potrafi myśleć, to nie jestem dobrym pedagogiem i nie jestem wstanie – przyznał z bezradnością Jacek Witkowski z Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacja Publicznej - Dla pieszych ten przystanek jest bardzo bezpieczny – dodał - Jeżeli kierowcy nie zauważają, że jest jakieś wzniesienie, to być może trzeba postawić jakieś zasieki

 

Pozostaje zatem kierowcom poruszającym się ulicą Focha zalecić ostrożność, w szczególności, że polityka w mieście jest taka, że tego typu infrastruktury będzie w Bydgoszczy przybywać.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu