Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBasen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku

Basen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 styczeń 2020 17:36
Basen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku Archiwum

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Michał Sztybel przedstawiał informację na temat realizacji inwestycji w mieście. Z racji tego, że trochę się obecnie w Bydgoszczy dzieje, była to dość długa dyskusja.

 

Duże zainteresowanie społeczne budziła w ostatnim czasie kwestia budowy basenu na Miedzyniu. Decyzja polityczna o realizacji tej inwestycji zapadła tak naprawdę dopiero w grudniu podczas sesji budżetowe, na której prezydent Rafał Bruski złożył autopoprawkę. Dzisiaj zastępca prezydenta Michał Sztybel zapowiedział, że najprawdopodobniej do końca marca uda się ogłosić przetarg na budowę basenu, w przypadku rozstrzygnięcia go w połowie roku, prace budowlane mogą się ukończyć w połowie 2022 roku.

 

Na Miedzyniu duże zainteresowanie budzi też kwestia rozbudowy ulicy Nakielskiej. Prace nad tą inwestycją pokrzyżowała potrzeba opracowania modelu hydralulicznego. ZDMiKP ocenia, ze prace są na ukończeniu i wkrótce będzie można opracować całą koncepcje przebudowy, prace budowlane w zależności o dostępnych środków finansowych byłyby realizowane w przyszłych latach - Nie jest ideą przebudowy Nakielskiej tworzeniem kolejnej drogi klasy GP, jak w przypadku ulicy Grunwaldzkiej – wyjaśniał Jacek Witkowski z ZDMiKP. W koncepcji miasta funkcje dróg przelotowych ma pełnić wspomniana Grunwaldzka i Szubińska, natomiast na Nakielskiej przewiduje się dążenie do bardziej spokojnego ruchu - Tutaj chodzi , aby usprawnić ruch drogowy i komunikację publiczną, będzie on usprawniony przez buspasy

 

Z tego też powodu bydgoscy drogowcy nie są specjalnie zainteresowani przebudową wiaduktu kolejowego biegnącego nad ulicą Nakielską. Jego przebudowa miałaby być zależna od sfinansowania jej przez PKP PLK, ale na chwilę obecną kolej nie wyraż zainteresowania.

 

ZDMiKP jest też zdeterminowany, aby doprowadzić do budowy traktu rowerowego wzdłuż ulicy Focha oraz Kruszwickiej wraz z placem Poznańskim. Inwestycje te są planowane od dawna, w szczególności wzdłuż ulicy Focha, ale nie udaje się rozstrzygnąć przetargu. W przypadku ostatnio ogłoszonego okazuje się, ze złożone oferty są wyższe od zaplanowanego budżetu. Witkowski przyznał, że Zarząd Dróg jest zdeterminowany do zrealizowania tego zadania, stąd też być może zostanie zwiększony budżet i będzie można rozstrzygnąć przetarg z 17 grudnia wyborem oferentów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Odważna teza mogąca wyjaśniać przyczyny chaosu na kujawsko-pomorskiej kolei

    W niemal każdej publikacji poświęconej zamieszaniu związanego z cięciami połączeń regionalnych podkreślamy, że główną przyczyną niekorzystnych dla mieszkańców decyzji jest nagłe odejście od planu przeprowadzanie wieloletniego przetargu. Zamiast tego podjęto się ,,na ostatnią” chwilę negocjacji z przewoźnikami, umów jednorocznych, gdzie pozycja negocjacyjna województwa była słaba, stąd też Polregio i Arriva mogli żądać wyższych stawek. Wciąż nie wyjaśniono dlaczego zrezygnowano z przetargu, ciekawą tezę w tym temacie przedstawia publicysta kolejowy Karol Trammer.

    Etykiety: kolej Karol Trammer
  • Protesty rolników – najpopularniejszymi materiałami w 2020 roku

    Portal Kujawski dość duży nacisk kładzie na multimedia, stąd też wiele naszych publikacji ubogaconych jest o dodatkową relacje filmową. Prezentujemy najpopularniejsze materiały z minionego 2020 roku.

Wiadomości z regionu