Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBasen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku

Basen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 29 styczeń 2020 17:36
Basen na Miedzyniu prawdopodobnie do połowy 2022 roku Archiwum

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta Michał Sztybel przedstawiał informację na temat realizacji inwestycji w mieście. Z racji tego, że trochę się obecnie w Bydgoszczy dzieje, była to dość długa dyskusja.

 

Duże zainteresowanie społeczne budziła w ostatnim czasie kwestia budowy basenu na Miedzyniu. Decyzja polityczna o realizacji tej inwestycji zapadła tak naprawdę dopiero w grudniu podczas sesji budżetowe, na której prezydent Rafał Bruski złożył autopoprawkę. Dzisiaj zastępca prezydenta Michał Sztybel zapowiedział, że najprawdopodobniej do końca marca uda się ogłosić przetarg na budowę basenu, w przypadku rozstrzygnięcia go w połowie roku, prace budowlane mogą się ukończyć w połowie 2022 roku.

 

Na Miedzyniu duże zainteresowanie budzi też kwestia rozbudowy ulicy Nakielskiej. Prace nad tą inwestycją pokrzyżowała potrzeba opracowania modelu hydralulicznego. ZDMiKP ocenia, ze prace są na ukończeniu i wkrótce będzie można opracować całą koncepcje przebudowy, prace budowlane w zależności o dostępnych środków finansowych byłyby realizowane w przyszłych latach - Nie jest ideą przebudowy Nakielskiej tworzeniem kolejnej drogi klasy GP, jak w przypadku ulicy Grunwaldzkiej – wyjaśniał Jacek Witkowski z ZDMiKP. W koncepcji miasta funkcje dróg przelotowych ma pełnić wspomniana Grunwaldzka i Szubińska, natomiast na Nakielskiej przewiduje się dążenie do bardziej spokojnego ruchu - Tutaj chodzi , aby usprawnić ruch drogowy i komunikację publiczną, będzie on usprawniony przez buspasy

 

Z tego też powodu bydgoscy drogowcy nie są specjalnie zainteresowani przebudową wiaduktu kolejowego biegnącego nad ulicą Nakielską. Jego przebudowa miałaby być zależna od sfinansowania jej przez PKP PLK, ale na chwilę obecną kolej nie wyraż zainteresowania.

 

ZDMiKP jest też zdeterminowany, aby doprowadzić do budowy traktu rowerowego wzdłuż ulicy Focha oraz Kruszwickiej wraz z placem Poznańskim. Inwestycje te są planowane od dawna, w szczególności wzdłuż ulicy Focha, ale nie udaje się rozstrzygnąć przetargu. W przypadku ostatnio ogłoszonego okazuje się, ze złożone oferty są wyższe od zaplanowanego budżetu. Witkowski przyznał, że Zarząd Dróg jest zdeterminowany do zrealizowania tego zadania, stąd też być może zostanie zwiększony budżet i będzie można rozstrzygnąć przetarg z 17 grudnia wyborem oferentów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu