Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZa drugim razem wybrano w przetargu ofertę Komunalnika

Za drugim razem wybrano w przetargu ofertę Komunalnika

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 23 styczeń 2020 00:34

We wtorek ratusz ponownie rozstrzygnął przetarg na odbiór odpadów w sektorach II, IV i V, których obecnie pracuje firma Remondis, tym razem wybrano ofertę firmy Komunalnik, której ofertę ratusz w przypadku pierwszego wyboru wykluczył. Remondis ma prawo odwołać się od tej decyzji, stąd też raczej w najbliższych dniach nic się nie zmieni.

W listopadzie rozstrzygnięto przetarg na odbiór odpadów w poszczególnych sektorach na terenie Bydgoszczy. Ratusz postanowił w tym postępowaniu wykluczyć najtańszą ofertę firmy Komunalnik, która najdelikatniej mówiąc nie miała dobrej prasy. Zastępca prezydenta Michał Sztybel publicznie wyraził obawę, iż wybór tej oferty może doprowadzić do sytuacji, iż któregoś dnia odpady przestaną być odbierane i kilka dzielnic będzie tonąć w śmieciach.

 

PHU Komunalnik, firma ze Śląska, rozstrzygnięcie przetargu zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta 2 grudnia unieważniła wybór firmy Remondis w sektorach I, IV i V, nakazując Urzędu Miasta ponowne rozstrzygnięcie przetargu z uwzględnieniem oferty firmy Komunalnik. We wtorek to nastąpiło i wygrała firma ze Śląska.

 

70 groszy

Od stycznia za obiór odpadów płacimy 22 zł od osoby. Ratusz oszacował, że gdyby odbiór odpadów w trzech sektorach wykonywała firma Komunalnik, to można by obniżyć tę opłatę o około 70 groszy od mieszkańca.

 

Do czasu uprawomocnienia się wyników przetargu, czyli też wyczerpania całej drogi odwoławczej, odpady będzie odbierać firma Remondis, z którą Bydgoszcz zawarła w tych trzech sektorach z wolnej ręki.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu