Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiejskie becikowe jeszcze obowiązuje

Miejskie becikowe jeszcze obowiązuje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 grudzień 2019 16:29

Wczoraj Rada Miasta Bydgoszczy, po burzliwej dyskusji, zlikwidowała tzw. miejskie becikowe, czyli jednorazowe świadczenie w wysokości 1 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka. W polskim prawie jest jednak coś takiego jak vacatio legis, czyli zmiany w prawie lokalnym nie wchodzą z dnia na dzień.

 

Radni wczoraj uchwalili wycofanie z porządku prawnego uchwały z 2006 roku ustanawiające ten program. Wczorajsza uchwała wejdzie w życie 14 dni po publikacji jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-pomorskiego. Do tego czasu miejskie becikowe obowiązuje.

 

Publikacji uchwał dokonuje wojewoda. Z racji tego, że do końca roku pozostało niewiele dni robocsych, a także odbywania się wielu sesji samorządowych, przez co opublikować wojewoda będzie musiał nawet setki uchwał, wczorajsza uchwała najprawdopodobniej zostanie opublikowana po nowym roku.

 

Co z tego wynika dla mieszkańców? Na dzieci urodzone do czasu minięcia vacatio legis, będzie można składać wnioski o miejskie becikowe. Szacujemy, że będzie to przynajmniej połowa stycznia.

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu