Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Zbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 grudzień 2019 00:17

Wczoraj na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów, przewodniczący komisji Sławomir Ossowski zawnioskował o podwyżkę pensji wójta Białych Błot. Uzasadnienie podwyżki było dość oryginalne, bowiem radny wyraził obawę, że obecne uposażenie wójta jest ,,korupcjogenne'.

Pensje i diety to w samorządzie Białych Błot gorący temat – przed tygodniem przedstawiliśmy nagranie z burzliwej dyskusji na listopadowym posiedzeniu połączonych komisji, na którym radni dyskutując o projekcie budżetu gminy na 2020 rok dowiedzieli się, że planowane są podwyżki diet. Nikt nie był jednak wstanie wskazać, kto o podwyżki wnioskował.

 

Tak przebiegała dyskusja o dietach:

 

Otrzymaliśmy z Biura Rady wyjaśnienie, z którego wynika, że – wniosek dotyczący zwiększenia diet nie został złożony – czytamy w wyjaśnieniu, ale – Kwoty zamieszczone w prowizorium budżetowym miały na celu zabezpieczyć ewentualne podwyżki w 2020 roku.

O tym, że może dojść do podwyższenia wynagrodzeń radnych mówi się dużo w kuluarach, jest to temat nieoficjalny, ale funkcjonujący w samorządzie. Zabezpieczenie ,,ewentualnej” podwyżki w projekcie budżetu pokazuje, że jest to temat traktowany dość poważnie. Zapewne gorąca dyskusja pojawi się w przyszły piątek (27 grudnia) na sesji Rady Gminy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu