Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Zbyt niska pensja może być dla wójta ,,korupcjogenna”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 20 grudzień 2019 00:17

Wczoraj na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów, przewodniczący komisji Sławomir Ossowski zawnioskował o podwyżkę pensji wójta Białych Błot. Uzasadnienie podwyżki było dość oryginalne, bowiem radny wyraził obawę, że obecne uposażenie wójta jest ,,korupcjogenne'.

Pensje i diety to w samorządzie Białych Błot gorący temat – przed tygodniem przedstawiliśmy nagranie z burzliwej dyskusji na listopadowym posiedzeniu połączonych komisji, na którym radni dyskutując o projekcie budżetu gminy na 2020 rok dowiedzieli się, że planowane są podwyżki diet. Nikt nie był jednak wstanie wskazać, kto o podwyżki wnioskował.

 

Tak przebiegała dyskusja o dietach:

 

Otrzymaliśmy z Biura Rady wyjaśnienie, z którego wynika, że – wniosek dotyczący zwiększenia diet nie został złożony – czytamy w wyjaśnieniu, ale – Kwoty zamieszczone w prowizorium budżetowym miały na celu zabezpieczyć ewentualne podwyżki w 2020 roku.

O tym, że może dojść do podwyższenia wynagrodzeń radnych mówi się dużo w kuluarach, jest to temat nieoficjalny, ale funkcjonujący w samorządzie. Zabezpieczenie ,,ewentualnej” podwyżki w projekcie budżetu pokazuje, że jest to temat traktowany dość poważnie. Zapewne gorąca dyskusja pojawi się w przyszły piątek (27 grudnia) na sesji Rady Gminy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 84

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu