Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą podnieść radnym diety, a oni nic o tym nie wiedzą, albo udają

Chcą podnieść radnym diety, a oni nic o tym nie wiedzą, albo udają

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 grudzień 2019 00:24

Od dłuższego czasu krążyły pogłoski, że część radnych w Białych Błotach chciałoby podwyższyć swoje diety. Oficjalnie taki tematu na sesji nie zgłosił, była natomiast kilka miesięcy temu nawet próba obniżenia diet. Do dość kuriozalnej sytuacji doszło jednak 29 listopada na połączonym posiedzeniu komisji Rady Gminy.

Posiedzenie dotyczyło projektu budżetu gminy Białe Błota na 2020 rok. W trakcie omawiania dokumentu okazało się, że planuje się podniesienie diet radnych. Gdy informację o takim zapisie odczytała skarbnik, rozległy się głosy zdziwionych radnych – Słucham?

 

- Proszę powiedzieć, kto z państwa planował podwyżkę diet? - pytał radny Łukasz Wyszomirski.

 

- Facebook – komentuje uczestniczka dyskusji, nawiązując do pojawiających się w mediach społecznościowych spekulacji o możliwych podwyżkach diet.

 

Skarbnik wyjaśniła, że zwiększenie wydatków na diety radnych oparto o oczekiwania Biura Rady. Nikt nie był jednak wstanie wskazać na komisji, czy to jest życzliwy pomysł pracowników Biura Rady, czy zawnioskowali o to konkretni radni. W środę zwróciliśmy się do Biura Rady Gminy Białe Błota o udostępnienie wniosku w oparciu o który przewidziano wzrost wydatków na diety, do dzisiaj nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

 

Jak wynika z dalszej dyskusji, nikt z radnych nie chciał się przyznać, że wnioskował o podwyżkę diet.

 

Zapis dyskusji na komisji:


Naszym zdaniem:
Wysokość diet ustalana jest poprzez podjęcie przez radnych uchwały. Takiego projektu do tej pory jednak nikt nie zaprezentował. Widocznie wójt, będący formalnie autorem projektu budżetu na 2020 rok, przewidział, że taka uchwała najprawdopodobniej zostanie podjęta (być może było to konsultowane przez włodarza gminy z niektórymi radnymi), dlatego w swoim projekcie zabezpieczył już na to środki. Nieoficjalnie docierają do nas informację, iż wójt był zaangażowany w rozmowy o wysokości diet radnych.

 

Przez przypadek temat wyszedł jednak na posiedzeniu komisji i zrobiła się wokół niego wrzawa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu