Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie ,,becikowe” do likwidacji

Bydgoskie ,,becikowe” do likwidacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 15 grudzień 2019 00:16
Bydgoskie ,,becikowe” do likwidacji Fot: J Engler

Od 2006 roku rodzicom dzieci urodzonych na terenie Bydgoszczy przysługuje jednorazowa zapomoga w wysokości 1 tys. zł z budżetu miasta. Lokalne ,,becikowe” wprowadzono w celu zwiększenia dzietności, od kilku lat funkcjonuje rządowy program Rodzina 500+, stąd też zdaniem prezydenta jednorazowe świadczenie straciło na znaczeniu.

 

Zapomoga w wysokości 1 tys. zł przyznawana była na wniosek, jedynym wymogiem było zamieszkiwanie rodziców w Bydgoszczy przez rok od narodzin. Z racji tego, że nie wszyscy rodzice mieli świadomość przysługującej zapomogi, często nie składali wniosków.

 

Z raportu o stanie Bydgoszczy wynika, że w 2017 roku urodziło się 3,4 tys. dzieci, natomiast na zapomogi budżet wydał 850 tys zł, czyli wypłacono 850 zapomóg. Z miast Unii Metropolii Polskich taka zapomoga funkcjonuje obecnie tylko w Bydgoszczy i w Krakowie.

 

W porządku obrad środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy jest projekt likwidujący zapomogę z budżetu miasta. Uzasadniany jest on wzrostem państwowych programów socjalnych w ostatnich latach jak chociażby wspomniane ,,500+”, oraz szukaniem przez budżet miasta oszczędności.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu