Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Wójt Białych Błot zabrał stanowisko w sprawie obwodnicy na sesji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 26 listopad 2019 19:09

We wtorek obradowała Rada Gminy Białe Błota, głos w sprawie poruszanej przez nas w ostatnim czasie sprawy opracowania STEŚ dla budowy obwodnicy Białych Błot zabrał wójt Dariusz Fundator. Jak później wyjaśniała jego zastępczyni, wójt specjalnie dla przedstawienia tej informacji pojawił się na sesji, pomimo przebywania formalnie na urlopie.

 

Wójt poinformował radnych przede wszystkim o spotkaniach jakie odbył w temacie obowdnicy w ostatnich tygodniach, a odbyły się one zarówno z prezydentem Bydgoszczy oraz przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego - Stanęliśmy w pewnym impasie w zakresie wyrażania swoich zgód przez sygnatariuszy listy intencyjnego, który był podpisany w 2017 roku. Tutaj też nastąpiła sytuacja, że z prac nad przygotowywanym projektem wycofała się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz nie do końca była doprecyzowana rola i zadania wojewody.

 

- Myślę, że moje intencje zostały przez samorządy właściwie odebrane ponieważ w przygotowanym projekcie porozumienia, które zostało zweryfikowane i ocenione przez Biuro Inwestycji Drogowych Departamentu Infrastruktury Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w zasadzie wszystkie elementy naszych propozycji zostały utrzymane – ocenia skutki prowadzonych rozmów.

 

Wójt na koniec zapowiedział, że dla ,,dobra sprawy”, nie zamierza komentować pojawiających się w tej sprawie informacji - Nie będę ustosunkowywał się do przekazów medialnych, które w tej sprawie zostały w ostatnim czasie poruszane, ponieważ przede wszystkim zależy mi na tym, aby w sposób sprawny i skuteczny przeprowadzić postępowanie dla tego celu, aby mogło przynieść oczekiwaną zarówno dla mieszańców, jak i gminy Białe Błota.

 

Liderem gmina czy województwo?

Z wypowiedzi wójta wynika, że nie widzi on możliwości, aby gmina Białe Błota nie była liderem nowego porozumienia, czyli podmiotem mającym największy wpływ na przetarg o wyłonienie wykonawcy studium STEŚ. Jak informowaliśmy, prezydent Bydgoszczy spotkanie z wójtem Fundatorem ocenił, iż wynika z niego, że jest wola, aby to Województwo Kujawsko-Pomorskie zostało nowym liderem. Również w ostatni czwartek na komisji Sejmiku Województwa dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim miał potwierdzić taki kierunek.

 

STEŚ to początek realizacji inwestycji

Podstawowym celem opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego jest wyznaczenie najbardziej optymalnego wariantu przebiegu obwodnicy lub innego rozwiązania drogowego, który usprawniłby tranzyt przez miejscowość Białe Błota. Jednocześnie w ramach prac nad studium uzyskane zostałyby decyzje środowiskowego. Po opracowaniu STEŚ, co potrwać może około 2-3 lat, będzie można zacząć przygotowywać już prace budowlane.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Naczelna Rada Lekarska apeluje o odwołanie imprez masowych

    W ostatnich dniach temat koronowirusa stał się wiodący w Polsce, bowiem dotarł on do Europy. Najwięcej zakażeń stwierdzono we Włoszech, ale też pojawiły się informacje o zakażeniach u naszych sąsiadów na Litwie czy na Białorusi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że koronowirus dotrze też do Polski – dzisiaj premier odbył w tej sprawie naradę z wojewodami. Głównym ogniskiem wirusa jest chińska prowincja Wuhan.

    Etykiety: koronowirus
  • Kujawsko-Pomorskie tnie wydatki na kolej

    O tym, że Województwo Kujawsko-Pomorskie należy do regionów, które na kolej wydają najmniej wiadomo było od dawna. Mówią chociażby o tym społecznicy i zajmujące się kolejnictwem think tanki. W ostatnim czasie Zarząd Województwa podjął decyzję w wyniku której wydamy na kolej jeszcze mniej.

    Etykiety: kolej RPO linia nr 356

Wiadomości z regionu