Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBudowa czwartego kręgu Opery Nova ma szansę ruszyć w przyszłym roku

Budowa czwartego kręgu Opery Nova ma szansę ruszyć w przyszłym roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 listopad 2019 00:49

Kilka dni temu dyrekcja Opery Nova poinformowała o zakończeniu prac nad projektem budowlanym dla budowy czwartego kręgu Opery Nova i wyraziła gotowość do rozpisania w pierwszych miesiącach 2020 roku przetargu na prace budowlane. Warunkiem jest jednak znalezienie przez samorządy pieniędzy, bowiem Opera Nova jako instytucja kultury nie dysponuje zbyt dużym budżetem.

Koszt budowy czwartego kręgu wraz parkingiem podziemnym na 228 samochodów to jak się szacuje 100 mln zł.

 

Wczoraj projekt budżetu Miasta Bydgoszczy na 2020 rok przedstawił prezydent Rafał Bruski. W tym dokumencie znajdują się środki na rozpoczęcie budowy w kwocie 8,1 mln zł, przy założeniu, że Województwo Kujawsko-Pomorskie i Miasto Bydgoszcz finansują budowę po połowie. W takim wypadku na przyszły rok powinna się znaleźć kwota ponad 16 mln zł. Prezydent w wieloletniej perspektywie planuje jednak 33 mln zł, czyli inwestycja miałaby zapewnioną kontynuacje finansowania. Na razie nie uwzględniono jednak w dokumentach finansowych budowy parkingu, który łącznie ma kosztować około 40 mln zł (sama budowa czwartego kręgu według szacunków ma kosztować 66 mln zł).

Być może uda się samorządom zapłacić za tę inwestycje mniej, bowiem prezydent Rafał Bruski poinformował, że marszałek województwa stara się pozyskać dofinansowanie z Funduszy Norweskich, nie wyklucza się też wsparcia środkami unijnymi w ramach nowej perspektywy finansowej z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na dzisiaj jednak nie został jeszcze ustalony nowy wieloletni budżet Unii Europejskiej, stąd też nie wiemy jakie będą możliwości.

 

Wizualizacja

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu