Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Przed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 listopad 2019 09:56

W poniedziałek rozpocznie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, największe na świecie wydarzenie promujące rozwój przedsiębiorczości. W województwie kujawsko-pomorskim oficjalnym koordynatorem będzie Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Tradycyjnie oficjalnie ŚTP rozpocznie się od konferencji ,,StartUp Bydgoszcz”.

- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to wydarzenie, które ingeruje ponad 170 państw świata – wyjaśnia Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - W naszym mieście tradycją jest, że tydzień ten rozpoczyna się od konferencji ,,Start-up Bydgoszcz”. Widzimy ogromną potrzebę aktywizacji osób szukających swojego pomysłu na biznes.


Wspomniana konferencja odbędzie się we wtorek 19 listopada w restauracji Sowa. Będzie ona dedykowana przede wszystkim młodym osobom, które mają pomysły na swój biznes w ramach start-up. W konferencji tradycyjnie wezmą udział osoby z doświadczeniem, które w swoich wystąpieniach mogą przekazać tym początkującym cenne wskazówki. W czwartek natomiast na Łuczniczce będą się odbywać targi pracy Offerty.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to z jednej strony okazja do znalezienia pracy, poszukania kontrahentów przez start-upy, ale też czas do dyskusji o zmieniającym się świecie. Jedne zawody odchodzą do przysłowiowego lamusa, ale w ich miejsce powstają nowe specjalności.

 

22 listopada oddział Nokii z siedzibą w Bydgoszczy organizuje trzecią edycję konferencji ,,KOBIETY IT”, która będzie poświęcona promocji branży informatycznej wśród kobiet. Jak wynika ze statystyk, na kierunkach informatycznych kobiety stanowią zaledwie 14% studentów, natomiast badania wskazują, że zespoły z udziałem kobiet są bardziej efektywne.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szereg większych i mniejszych inicjatyw. W Bydgoszczy swoje wydarzenia organizują również niektóre szkoły, chcąc poprzez kontakt np. z przedstawicielami ZUS czy innych instytucji, przybliżyć otoczenie biznesowe w praktyce.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

  • Spółka marszałkowska jeszcze nie inwestuje, ale prezes dobrze zarabia

    W marcu 2018 roku Sejmik Województwa wyraził zgodę na powołanie spółki Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Regionalne. Celem spółki jest prowadzenie dużych inwestycji z ramienia Samorządu Województwa, na razie spółka jeszcze żadnego dużego projektu inwestycyjnego nie prowadzi, natomiast Zarząd Województwa ,reprezentując jedynego wspólnika spółki (Samorząd Województwa) zdecydował o wysokiej pensji dla prezesa.

  • Jutro Konfederacja wskaże kandydata na prezydenta. To może być ciekawe dla polskiej sceny politycznej wydarzenie

    W sobotę 18 stycznia w Warszawie odbędzie się zjazd elektorski w ramach prawyborów wewnętrznych w Konfederacji. Wydarzenie ciekawe, bowiem prawybory wzorowane są na ordynacji wyborczej wykorzystywanej w Stanach Zjednoczonych w wyborach prezydenckich, co jest w Polsce pionierskim działaniem. Prawybory mogą też wskazać w jakim kierunku ideologicznie pójdzie Konfederacja w przyszłości.

    Etykiety: Konfederacja

Wiadomości z regionu

Śledź nas