Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Przed nami Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 listopad 2019 09:56

W poniedziałek rozpocznie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, największe na świecie wydarzenie promujące rozwój przedsiębiorczości. W województwie kujawsko-pomorskim oficjalnym koordynatorem będzie Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. Tradycyjnie oficjalnie ŚTP rozpocznie się od konferencji ,,StartUp Bydgoszcz”.

- Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to wydarzenie, które ingeruje ponad 170 państw świata – wyjaśnia Edyta Wiwatowska, prezes Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - W naszym mieście tradycją jest, że tydzień ten rozpoczyna się od konferencji ,,Start-up Bydgoszcz”. Widzimy ogromną potrzebę aktywizacji osób szukających swojego pomysłu na biznes.


Wspomniana konferencja odbędzie się we wtorek 19 listopada w restauracji Sowa. Będzie ona dedykowana przede wszystkim młodym osobom, które mają pomysły na swój biznes w ramach start-up. W konferencji tradycyjnie wezmą udział osoby z doświadczeniem, które w swoich wystąpieniach mogą przekazać tym początkującym cenne wskazówki. W czwartek natomiast na Łuczniczce będą się odbywać targi pracy Offerty.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to z jednej strony okazja do znalezienia pracy, poszukania kontrahentów przez start-upy, ale też czas do dyskusji o zmieniającym się świecie. Jedne zawody odchodzą do przysłowiowego lamusa, ale w ich miejsce powstają nowe specjalności.

 

22 listopada oddział Nokii z siedzibą w Bydgoszczy organizuje trzecią edycję konferencji ,,KOBIETY IT”, która będzie poświęcona promocji branży informatycznej wśród kobiet. Jak wynika ze statystyk, na kierunkach informatycznych kobiety stanowią zaledwie 14% studentów, natomiast badania wskazują, że zespoły z udziałem kobiet są bardziej efektywne.

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to szereg większych i mniejszych inicjatyw. W Bydgoszczy swoje wydarzenia organizują również niektóre szkoły, chcąc poprzez kontakt np. z przedstawicielami ZUS czy innych instytucji, przybliżyć otoczenie biznesowe w praktyce.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Mocny przyrost zachorowań na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 843 nowych przypadkach COVID-19 w Polsce, z czego 24 przypadkach w województwie kujawsko-pomorskim. Tak dużego dziennego przyrostu nie mieliśmy w naszym województwie od dawna – właściwie od fazy rozwoju epidemii w marcu.

  Etykiety: covid19
 • Abp Gądecki apeluje do wiernych o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw

  W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu