Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTargi ,,Air Fair” wrócą w nieco zmienionej formule

Targi ,,Air Fair” wrócą w nieco zmienionej formule

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 luty 2019 07:12

Rok 2018 był pierwszym w którym nie odbyła się Międzynarodowa Wystawa Air Fair ,,Wszystko dla Lotnictwa”, organizowana co roku przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. Roczna przerwa była związana ze zmiana formuły na wydarzenie dwuroczne. W tym roku targi odbędą się 17 i 18 maja. Patronat medialny na wydarzeniem objął Portal Kujawski.

Dla bydgoszczan i mieszkańców regionu targi Air Fair są przede wszystkim dniem otwartym w WZL2, w trakcie którego można obejrzeć pokazy sprzętu wojskowego. Okazja, aby zasiąść w kabinie śmigłowca lub myśliwca. Tak też będzie 18 maja.

 

Pierwszy dzień targów tradycyjnie będzie dedykowany wystawcom i zaproszonym gościom. Czyli jest to ten dzień, kiedy będzie można zawierać porozumienia. Jest to też z punktu widzenia medialnego najważniejszy dzień. W 2017 roku w trakcie Air Fair Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy podpisały list intencyjny z firmą Gulfstream Aerospace Corporation na serwisowanie samolotów Gulfstream G550 dla obsługi polskich VIP-ów w Bydgoszczy. Tego typu ważne porozumienia na targach Air Fair zawierane były dość często, dlatego z dużym zainteresowaniem czekamy na to co ciekawego wydarzy się maju.

 

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu