Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWzrost liczby pasażerów prawie o jedną czwartą w 2018 roku

Wzrost liczby pasażerów prawie o jedną czwartą w 2018 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 07 styczeń 2019 17:19

Po dość słabym 2017 roku dla Portu Lotniczego Bydgoszcz, przyszedł bardzo dobry 2018 rok, w którym pierwszy raz w historii udało się przekroczyć granicę 400 tys. obsłużonych pasażerów. Pozostaje trzymać kciuki za rozpoczęty 2019 rok i lata kolejne, bowiem znacznie do przodu poszły też inne polskie lotniska.

Dokładnie w 2018 roku obsłużono 413.245 pasażerów, co w stosunku do 2017 roku daje wzrost o 24,7%. Grudzień to miesiąc, w którym obsłużono 30 tys. pasażerów, co daje wzrost o 17,4%.

 

- Rok 2018 był dla nas pod wieloma względami wyjątkowy. Oddaliśmy pasażerom nowe powierzchnie w terminalu, co zdecydowanie poprawiło jakość obsługi, odprawy, wzrósł poziom bezpieczeństwa. Uruchomione zostały cztery nowe kierunki: dwa rejsowe i dwa wakacyjne. Celem jest dalszy rozwój lotniska, zarówno w obszarze poszerzania siatki połączeń, ale także inwestycji, które umożliwią sprawniejsze obsługiwanie pasażerów – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz.

 

W zakończony roku można było zauważyć przede wszystkim wzrost ekspansji w kierunku ukraińskim. Do cieszących się popularnością lotów do Lwowa, PLL LOT postanowił uruchomić połączenie ze stolicą Kijowem. Kilka miesięcy temu kolejne połączenie z Kijowej uruchomiły linie lotnicze RyanAir. W listopadzie zostały natomiast zawieszone loty do Glasgow, które wznowione będą od kwietnia bieżącego roku.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu