Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBrudne autobusy – czyli problem wracający cyklicznie

Brudne autobusy – czyli problem wracający cyklicznie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 styczeń 2019 00:19

W ostatnich dniach pojawiło się wiele zarzutów, iż część miejskich autobusów jeździ brudna, iż ledwo przez szybę cokolwiek widać. O temacie pisaliśmy już wielokrotnie, bowiem wraca on sezonowo.

Zarzuty dotyczą głównie pojazdów należących do przewoźnika Irex-Trans, który obsługuje część miejskich linii. Już gołym okiem widać, że są one w gorszym stanie wizualnym od pojazdów miejskiego przewoźnika MZK, który dba o to aby autobusy były myte codziennie. Również to co zobaczymy wewnątrz pojazdów jest dalekie od ideału.

 

Jak już wspomniano problem wraca cyklicznie. Po publikacjach medialnych zazwyczaj dochodzi do doraźnej poprawy, ale po kilku tygodniach, bądź miesiącach zaczyna się od nowa. Jak wynika z wyjaśnień ratusza, które pojawiły się w odpowiedzi na interpelacje jednego z radnych, w okresie od października 2017 roku do lutego 2018 roku, za zły stan swoich pojazdów, prywaty przewoźnik został ukarany kwotą 8,2 tys. zł przez ZDMiKP, zlecający mu usługę przewozu.

 

Pracownicy MZK zarzucają od wielu lat nieuczciwą konkurencję, bowiem prywatna firma obsługę kilku linii wygrała na drodze przetargu, oferując niższą cenę. Na możliwość zejścia z ceną mogło wpłynąć oszczędzanie na codziennym myciu autobusów.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu