Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski pyta ministra o prenumeratę jednej z gazet

Olszewski pyta ministra o prenumeratę jednej z gazet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 styczeń 2019 10:39

Posłowie interpelacje piszą, których liczby w ciągu kadencji sięgają przynajmniej dziesiątek tysięcy. Wśród nich można znaleźć ciekawe rodzynki, jak np. pytanie o prenumeratę ,,Gazety Wyborczej”.

Jeszcze w listopadzie grupa posłów Platformy Obywatelskiej, w tym bydgoski poseł Paweł Olszewski pytali właśnie o prenumeratę tej gazety.

 

Podczas konferencji prasowej w środę, 14 listopada Pan Minister poinformował, iż „o wpłynięciu zawiadomienia [w sprawie afery KNF] dowiedział się w dniu wczorajszym”, podobnie jak i opinia publiczna – czytamy w interpelacji.

 

Dalej posłowie pytają, czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o aferze dowiedział się z ,,Gazety Wyborczej” i czy resort sprawiedliwości zamierza wznowić prenumeratę tej gazety. Odpowiedzi Ministerstwo Sprawiedliwości jeszcze nie udzieliło.

 

Pytania o różnego rodzaju media w interpelacjach się już pojawiały. Swego czasu poseł Bartosz Kownacki pytał o dostępność ,,Naszego Dziennika” na pokładach samolotów PLL LOT.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas