Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOlszewski pyta ministra o prenumeratę jednej z gazet

Olszewski pyta ministra o prenumeratę jednej z gazet

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 styczeń 2019 10:39

Posłowie interpelacje piszą, których liczby w ciągu kadencji sięgają przynajmniej dziesiątek tysięcy. Wśród nich można znaleźć ciekawe rodzynki, jak np. pytanie o prenumeratę ,,Gazety Wyborczej”.

Jeszcze w listopadzie grupa posłów Platformy Obywatelskiej, w tym bydgoski poseł Paweł Olszewski pytali właśnie o prenumeratę tej gazety.

 

Podczas konferencji prasowej w środę, 14 listopada Pan Minister poinformował, iż „o wpłynięciu zawiadomienia [w sprawie afery KNF] dowiedział się w dniu wczorajszym”, podobnie jak i opinia publiczna – czytamy w interpelacji.

 

Dalej posłowie pytają, czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o aferze dowiedział się z ,,Gazety Wyborczej” i czy resort sprawiedliwości zamierza wznowić prenumeratę tej gazety. Odpowiedzi Ministerstwo Sprawiedliwości jeszcze nie udzieliło.

 

Pytania o różnego rodzaju media w interpelacjach się już pojawiały. Swego czasu poseł Bartosz Kownacki pytał o dostępność ,,Naszego Dziennika” na pokładach samolotów PLL LOT.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu