Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMinisterstwo przeprowadzi się nad Brdę?

Ministerstwo przeprowadzi się nad Brdę?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 styczeń 2019 13:09
Ministerstwo przeprowadzi się nad Brdę? Fot: CC0 by Pit1233

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o deglomeracji, czyli rozproszeniu ważnych urzędów i instytucji poza Warszawę. Taki kierunek działań pomógłby ożywić gospodarczo miasta, do których te instytucje zostałyby przeniesione. Na poważnie o tym myśli już prezydent Torunia, który zaapelował do parlamentarzystów.

Obecnie póki co o możliwym zielonym świetle w rządzie, dla deglomeracji czytamy w ogólnopolskich mediach, na podstawie nieoficjalnych informacji. W najbliższym czasie propozycja ma wyjść z partii Porozumienie Jarosława Gowina, współtworzącej rząd.

 

Przewodniczący klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Bydgoszczy Jarosław Wenderlich uważa, że Bydgoszcz może zaoferować atrakcyjny gmach przy ulicy Dworcowej 63, dawną dyrekcje kolejową. Budynek położony jest blisko Brdy, stąd też byłaby to przeprowadzka instytucji nad tę rzekę i to dosłownie. Wenderlich oczekuje, że działania w tym kierunku zainicjuje prezydent Rafał Bruski.

 

Bydgoszcz uważana jest za polską stolicę NATO, w naszym mieście mają swoje siedziby również ważne jednostki wojskowe. Czy zatem można by ulokować u nas Ministerstwo Obrony Narodowej?

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu