Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAnna Mackiewicz na zakończenie kampanii proponuje ,,Deklaracje Pięciu dla Bydgoszczy”

Anna Mackiewicz na zakończenie kampanii proponuje ,,Deklaracje Pięciu dla Bydgoszczy”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 18 październik 2018 16:36

Zdaniem kandydatki na prezydenta Bydgoszczy Anny Mackiewicz, już po zakończeniu emocji wyborczych, osoba która zostanie wybrana prezydentem, powinna ukłonić się w kierunku pozostałej czwórki kontrkandydatów i powołać zespół ,,Pięciu”, w celu wspólnego budowania strategii rozwoju Bydgoszczy.

W trakcie kolejnej kadencji wybrany Prezydent Bydgoszczy utworzy zespól „Pięciu” w celu ewaluacji programów wyborczych pozostałych kandydatów, a następnie włączenia ich wyborców do budowania wspólnej polityki miasta i strategii jego rozwoju – dokładnie taki zapis znalazł się w Porozumieniu dla Bydgoszczy, autorstwa Anny Mackiewicz, które zaprezentowała na konferencji prasowej podsumowującej kampanie wyborczą komitetu SLD Lewica Razem.

 

- Zachęcamy przede wszystkim wszystkich, żeby poszli w niedzielę i zagłosowali, bo to będzie najważniejsze święto demokracji naszej lokalnej, które będzie decydowało o tym, kto przez najbliższe 5 lat będzie rządził miastem – apelował radny Ireneusz Nitkiewicz, szef wojewódzkich struktur SLD – Prosimy wszystkich o głosowanie na kandydatów listy nr 5.

 

- Bardzo mnie cieszyły oceny, że mój program wyborczy oraz program SLD Lewica Razem jest wyjątkowy w porównaniu z innymi komitetami, ponieważ mamy bardzo wiele szczegółów i bardzo wiele konkretnych rozwiązań. Pokazujemy co chcemy zrobić i jak to chcemy zrobić. Chciałam się wobec mieszkańców zadeklarować, że w momencie kiedy zostanę wybrana prezydentem miasta, nie będę podlegać naciskom z góry i przyjmować rozwiązań narzuconych przez partię, jeżeli nie będzie to w interesie miasta i jego mieszkańców – mówiła kandydatka na prezydenta, Anna Mackiewicz – Po wyborach zaproponuje pozostałym kandydatom utworzenie zespołu pod roboczą nazwą ,,Pięciu”, w celu ewaluacji ich programów wyborczych, pod kątem realizacji.

 

- Chciałbym zaapelować do mieszkańców, aby poszli 21 października do urn wyborczych, aby ci którzy zostaną radnymi Województwa Kujawsko-Pomorskiego mieli mocny mandat. W Bydgoszczy wybieramy pięcioro radnych. Razem sejmik liczy 30 radnych. O siły owych 5 radnych zależeć będzie w jaki sposób będzie rozwijało się nasze miasto, czy będziemy nadal pomijani przy rozdziale środków europejskich, czy będziemy mieli szansę, aby w programach rozwojowych województwach, Bydgoszcz była jego stolicą - mówił lider listy SLD Lewicy Razem do sejmiku, Jan Szopiński.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Formalne opóźnienia dotyczące budowy drogi ekspresowej S-10

  W lutym Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję, którą można uznać za milową, w procesie przygotowania budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz i Toruń – decyzję środowiskową dla rekomendowanego przez GDDKiA wariantu przebiegu drogi. Do dzisiaj ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna.

 • Sondaż: Polacy popierają karanie za nienoszenie maseczek

  Przeglądając wpisy w mediach społecznościowych można odnieść wrażenie, że wzrasta sceptycyzm co do nakazu noszenia maseczek. Jak jednak pokazuje badanie wykonane przez United Surveys dla Dziennika Gazeta Prawna oraz RMF FM, aż 80% ankietowanych popiera nakładanie mandatów za nienoszenie maseczek w sklepach oraz w komunikacji publicznej.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu