Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzwarty krąg Opery Nova to zasługa wicemarszałka Ostrowskiego?

Czwarty krąg Opery Nova to zasługa wicemarszałka Ostrowskiego?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 październik 2018 20:53
Czwarty krąg Opery Nova to zasługa wicemarszałka Ostrowskiego? Wizualizacja

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wicemarszałek Zbigniew Ostrowski na swoim spocie wyborczym chwali się zasługami dla budowy czwartego kręgu Opery Nova. Wątpliwości co do tych zasług ma jednak kolega z tej samej listy wyborczej Roman Jasiakiewicz.

 

- Prowadziłem skutecznie sprawy budowy czwartego kręgu Opery – mówi na swoim spocie wyborczym, wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski, stojąc na tle jej gmachu.

 

Zupełnie inaczej tę sprawę widzi radny Roman Jasiakiewicz, który nie zauważa żadnych zasług Ostrowskiego – Gdyby nie ogromna determinacja radnych z Bydgoszczy. Wyłącznie radnych, bo oni przecież mają legitymację do głosowania: Opera Nova, Filharmonia Pomorska i droga która leci przez Białe Błota, nieujęta byłaby. Była przerwa wręcz w obradach sejmiku, bo nie ujęto tych inwestycji – wyjaśnia radny Roman Jasiakiewicz - Jeden z członków zarządu jest z Bydgoszczy (mowa o Ostrowskim) i tego nie dostrzegł.

 

Na chwilę obecną Samorząd Województwa i Miasto Bydgoszcz porozumiały się w sprawie współfinansowania opracowania dokumentacji projektowej dla rozbudowy Opery Nova. Na chwilę obecną nie ma jeszcze zapewnionego montażu finansowego dla prac budowlanych.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa
  • Na drogach mniej samochodów, przez co jeździmy szybciej

    Z danych GDDKiA, ale także operatorów nawigacji GPS wynika, że natężenie ruchu zmalało w momencie wprowadzenie restrykcji związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniu koronawirusem. Przełożyło się to wyraźny spadek zdarzeń drogowych, ale już w małym stopniu zmalała liczba ofiar. Pozwala to wysnuć wniosek, że wypadki do których dochodzi są cięższe, stąd też statystycznie na wypadek wzrasta liczba ofiar.

  • We Wielkanoc na Mszę będzie mogła pójść większa ilość wiernych

    Wczoraj rząd wprowadził nowe obostrzenia w celu walki z pandemią koronawirusa COViD-19. Z racji tego, że konferencje prasowe mimo wszystko nie są źródłem stanowienia prawa, po publikacji stosownego rozporządzenia Rady Ministrów, sprawdzamy jak wyglądają one w praktyce i do kiedy będą obowiązywać.

    Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu