Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTartak póki co nie zostanie poddany egzekucji

Tartak póki co nie zostanie poddany egzekucji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 październik 2018 00:30

Od kilku miesięcy nie mogą zostać ukończone prace budowlane w ramach budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, gdyż działka na której działa tartak, fizycznie nie została przekazana wykonawcy. W piątek wojewoda ogłosił kolejny przetarg na jego egzekucję. Oznacza to, że przez kolejne tygodnie tarta nie zostanie usunięty.

Jest to już kolejny przetarg ogłoszony przez wojewodę, który finalnie został unieważniony. Do tego postępowania przystąpiła jedna firma, która jak wynika z uzasadnienia unieważnienia przetargu, przewyższała budżet wojewody na to zadanie. Była to oferta bliska miliona złotych, gdy jak wynika z poprzednich postępowań, wojewoda chciał przeznaczył połowę tej kwoty.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej miała zakończyć się do 30 czerwca. Zakładano, że najpóźniej do końca 2017 roku teren tartaku przy ulicy Ujejskiego zostanie przekazany wykonawcy. Nie nastąpiło to do dzisiaj, przez co możemy mówić o opóźnieniu w inwestycji sięgającym już kilkunastu miesięcy.

 

Dzisiaj nikt nie jest wstanie jednak powiedzieć, kiedy prace budowlane będą mogły zostać wznowione.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Ponad 100 tys. mieszkańców kujawsko-pomorskiego było zakażonych COVID-19

    W czwartek 21 stycznia stwierdzono 729 nowe zakażenia COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim, po uwzględnieniu tej liczby mamy łącznie od marca ubiegłego roku ponad 100 tys. zakażonych. W rzeczywistości liczba ta jest kilka razy wyższa, bowiem jak zaznaczają eksperci, klinicznie udaje się potwierdzić mniejszość zakażeń, bowiem wiele osób przechodzi COVID-19 bezobjaowo. Od początku pandemii zmarło w naszym województwie 2065 osób, granica 2 tys. została przekroczona we wtorek 19 stycznia.

    Etykiety: covid19
  • Eksperci przestrzegają przed dramatycznie niskimi emeryturami za 40 lat

    Obecnie przechodzący na emeryturę otrzymują średnio 50-60% ostatniej pensji, według obliczeń agencji Mercer w 2060 roku spadnie to do 25-30%, co może być dla wielu osób dramatem Eksperci uważają, że konieczne są reformy polskiego systemu emerytalnego, które mogą się wiązać z trudnymi decyzjami.

Wiadomości z regionu