Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTartak póki co nie zostanie poddany egzekucji

Tartak póki co nie zostanie poddany egzekucji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 październik 2018 00:30

Od kilku miesięcy nie mogą zostać ukończone prace budowlane w ramach budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, gdyż działka na której działa tartak, fizycznie nie została przekazana wykonawcy. W piątek wojewoda ogłosił kolejny przetarg na jego egzekucję. Oznacza to, że przez kolejne tygodnie tarta nie zostanie usunięty.

Jest to już kolejny przetarg ogłoszony przez wojewodę, który finalnie został unieważniony. Do tego postępowania przystąpiła jedna firma, która jak wynika z uzasadnienia unieważnienia przetargu, przewyższała budżet wojewody na to zadanie. Była to oferta bliska miliona złotych, gdy jak wynika z poprzednich postępowań, wojewoda chciał przeznaczył połowę tej kwoty.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej miała zakończyć się do 30 czerwca. Zakładano, że najpóźniej do końca 2017 roku teren tartaku przy ulicy Ujejskiego zostanie przekazany wykonawcy. Nie nastąpiło to do dzisiaj, przez co możemy mówić o opóźnieniu w inwestycji sięgającym już kilkunastu miesięcy.

 

Dzisiaj nikt nie jest wstanie jednak powiedzieć, kiedy prace budowlane będą mogły zostać wznowione.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

    W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

    Etykiety: Polonia Bydgoszcz
  • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

    Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

    Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Wiadomości z regionu

Śledź nas