Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTartak póki co nie zostanie poddany egzekucji

Tartak póki co nie zostanie poddany egzekucji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 październik 2018 00:30

Od kilku miesięcy nie mogą zostać ukończone prace budowlane w ramach budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, gdyż działka na której działa tartak, fizycznie nie została przekazana wykonawcy. W piątek wojewoda ogłosił kolejny przetarg na jego egzekucję. Oznacza to, że przez kolejne tygodnie tarta nie zostanie usunięty.

Jest to już kolejny przetarg ogłoszony przez wojewodę, który finalnie został unieważniony. Do tego postępowania przystąpiła jedna firma, która jak wynika z uzasadnienia unieważnienia przetargu, przewyższała budżet wojewody na to zadanie. Była to oferta bliska miliona złotych, gdy jak wynika z poprzednich postępowań, wojewoda chciał przeznaczył połowę tej kwoty.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej miała zakończyć się do 30 czerwca. Zakładano, że najpóźniej do końca 2017 roku teren tartaku przy ulicy Ujejskiego zostanie przekazany wykonawcy. Nie nastąpiło to do dzisiaj, przez co możemy mówić o opóźnieniu w inwestycji sięgającym już kilkunastu miesięcy.

 

Dzisiaj nikt nie jest wstanie jednak powiedzieć, kiedy prace budowlane będą mogły zostać wznowione.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Przeżyjmy te chwile raz jeszcze

    Europejska Federacja Lekkoatletyczna – European Athletics – opublikował niespełna trzyminutowy film podsumowujących tegoroczne Drużynowego Mistrzostwa Europy Super Liga, których gospodarzem była Bydgoszcz. Bohaterami filmu są reprezentanci Polski, ale czemu się dziwić, skoro zdominowali oni ten turniej, odnosząc historyczne zwycięstwo.

  • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

    Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu

Śledź nas