Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSypniewski: Jesteśmy jedynym bydgoskim komitetem

Sypniewski: Jesteśmy jedynym bydgoskim komitetem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 wrzesień 2018 23:40

W niedzielę nieopodal skweru im. Władysława Dunarowskiego na Błoniu, przed swoją siedzibą przy ulicy Okrzei, minifestyn zorganizował komitet Czasu Bydgoszczy. Częstowano przybyłych mieszkańców kawą, ciastkami oraz owocami. Była to przede wszystkim okazja, aby porozmawiać z kandydatem na prezydenta Marcinem Sypniewskim i kandydatami na radnych.

Tym razem Czas Bydgoszczy postawił na drzwi otwarte, w ramach których można było po prostu zadać pytanie kandydatowi przed wyborami.

 

Kandydat na prezydenta Marcin Sypniewski skomentował natomiast na briefingu prasowym wydarzenia sprzed Filharmonii Pomorskiej w której odbywała się konwencja wyborcza PiS-u z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, przed natomiast protestowali przeciwnicy rządu.

 

- To co miało dzisiaj miejsce w Filharmonii i przed nią pokazuje jak będzie wyglądała Bydgoszcz po zwycięstwie Rafała Bruskiego lub Tomasza Latosa. To będzie Bydgoszcz podzielona, w której będzie wielka kłótnia polityczna, będą wojny, protesty i to wszystko co dzisiaj obserwowaliśmy – mówił Marcin Sypniewski - Politycy z Warszawy wpadną do nas tylko po drodze do Torunia, natomiast później o nas zaponą. My jesteśmy jedynym lokalnym komitetem bydgoskim, Czas Bydgoszczy jest jedynym komitet, który zarejestrował listy w całym mieście w Bydgoszczy. Nikt nam z Warszawy nie ustalał list, nikt nam nie mówił co mamy umieścić w programie wyborczym i nikt nas nie będzie z tego rozliczał.

 

Głos zabrał również Seweryn Stadnicki, lider listy do Rady Miasta Bydgoszczy w okręgu nr 4, który obejmuje Błonie, Górzyskowo i Szwederowo - Będę wspierał inicjatywy związane z rozwojem zrównoważonego transportu, aby mieszkańcy nie musieli stać w korkach.

 

Stadnicki wskazał w tym również na rozwój infrastruktury pieszej i rowerowej. Kandydat zapowiedział również starania na rzecz - Swoją działalność rozpocznę nad przyśpieszeniem realizacji inwestycji związane z budowa linii tramwajowej łączącej Szwederowo z Błoniem.

 

Budowa linii tramwajowej na Błonie to na chwile obecną dość dalekie plany, bez wskazanego terminu realizacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz przygotowuje się do świętowania jubileuszu 100 lecia

  W tym roku trzy bydgoskie kluby będą świętować swoje 100-lecie istnienia – BTW, Gwiazda i Polonia. Szczególne poruszenie związane z tą rocznicą widoczne jest w Polonii, gdzie obecni i byli działacze powołali komitet obchodów – Niewiele klubów ma okazję obchodzić jubileusz 100-lecia, dlatego chcemy, żeby były to godne obchody – mówi Marcin Matusiak, prezes sekcji piłkarskiej KP Polonia Bydgoszcz.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • List otwarty środowiska CWZS Zawisza

  Od 1 stycznia obietkami sportowymi przy ulicy Gdańskiej 163 zarządza podległe bezpośrednio prezydentowi Bydgoskie Centrum Sportu. Wcześniej obiekty sportowe znajdowały się w zarządzie Cywilno Wojskowego Związku Sportowego ,,Zawisza". CWZS wystosował do społeczności lokalnej list otwarty, którego treść publikujemy poniżej.

  Etykiety: CWZS

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

 • Pomiędzy Inowrocławiem a Bydgoszczą ruch kolejowy będzie odbywał się po czterech torach

   

  We wtorek w Bydgoszczy podpisano umowę pomiędzy PKP PLK oraz firma Voessing Polska na opracowanie dokumentacji technicznej dla modernizacji linii kolejowej nr 131 do prędkości 200 km/h. Prace budowlane w opinii prezesa PKP PLK Ireneusza Merchela zakończone powinny być na przełomie 2025 i 2026 roku, obejmą też inne ważne odcinki kolejowe.

  Etykiety: PKP kolej linia nr 131
 • Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

  Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu