Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSypniewski: Jesteśmy jedynym bydgoskim komitetem

Sypniewski: Jesteśmy jedynym bydgoskim komitetem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 30 wrzesień 2018 23:40

W niedzielę nieopodal skweru im. Władysława Dunarowskiego na Błoniu, przed swoją siedzibą przy ulicy Okrzei, minifestyn zorganizował komitet Czasu Bydgoszczy. Częstowano przybyłych mieszkańców kawą, ciastkami oraz owocami. Była to przede wszystkim okazja, aby porozmawiać z kandydatem na prezydenta Marcinem Sypniewskim i kandydatami na radnych.

Tym razem Czas Bydgoszczy postawił na drzwi otwarte, w ramach których można było po prostu zadać pytanie kandydatowi przed wyborami.

 

Kandydat na prezydenta Marcin Sypniewski skomentował natomiast na briefingu prasowym wydarzenia sprzed Filharmonii Pomorskiej w której odbywała się konwencja wyborcza PiS-u z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, przed natomiast protestowali przeciwnicy rządu.

 

- To co miało dzisiaj miejsce w Filharmonii i przed nią pokazuje jak będzie wyglądała Bydgoszcz po zwycięstwie Rafała Bruskiego lub Tomasza Latosa. To będzie Bydgoszcz podzielona, w której będzie wielka kłótnia polityczna, będą wojny, protesty i to wszystko co dzisiaj obserwowaliśmy – mówił Marcin Sypniewski - Politycy z Warszawy wpadną do nas tylko po drodze do Torunia, natomiast później o nas zaponą. My jesteśmy jedynym lokalnym komitetem bydgoskim, Czas Bydgoszczy jest jedynym komitet, który zarejestrował listy w całym mieście w Bydgoszczy. Nikt nam z Warszawy nie ustalał list, nikt nam nie mówił co mamy umieścić w programie wyborczym i nikt nas nie będzie z tego rozliczał.

 

Głos zabrał również Seweryn Stadnicki, lider listy do Rady Miasta Bydgoszczy w okręgu nr 4, który obejmuje Błonie, Górzyskowo i Szwederowo - Będę wspierał inicjatywy związane z rozwojem zrównoważonego transportu, aby mieszkańcy nie musieli stać w korkach.

 

Stadnicki wskazał w tym również na rozwój infrastruktury pieszej i rowerowej. Kandydat zapowiedział również starania na rzecz - Swoją działalność rozpocznę nad przyśpieszeniem realizacji inwestycji związane z budowa linii tramwajowej łączącej Szwederowo z Błoniem.

 

Budowa linii tramwajowej na Błonie to na chwile obecną dość dalekie plany, bez wskazanego terminu realizacji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu