Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa Gdańską Zawisza nie wróci przed wyborami

Na Gdańską Zawisza nie wróci przed wyborami

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 wrzesień 2018 10:22

Od najbliższej niedzieli Zawisza mecze w charakterze gospodarza będzie rozgrywał przy ulicy Sielskiej w Fordonie, kończy się zatem etap związany z grą w Potulicach. Wszyscy zadają sobie jednak pytanie, kiedy niebiesko-czarni wrócą na ulicę Gdańską?

W internecie rozpowszechniana jest wersja, iż na razie jest to niemożliwe z powodu przyszłorocznych mistrzostw świata FIFA U-20, mecze tego turnieju planowane są również na stadionie Zawiszy. Do tego turnieju pozostał jednak blisko rok, więc w takie tłumaczenie wierzyć może co najwyżej cytowany prezes CWZS oraz osoby rozpowszechniające jego wersję.

 

Realny powód jest natomiast polityczny. Zarząd CWZS obawia się, że na meczu mogłyby się pojawić atakujące prezydenta Bydgoszczy transparenty oraz przyśpiewki. Dlatego w praktyce nie ma temu, aby Zawisza zagrał przy Gdańskiej przed II turą wyborów samorządowych, zaplanowanych na listopad. Po wyborach, będzie już jednak po rundzie jesiennej.

 

Zawisza może zatem zagrać na wiosnę, pod warunkiem, ze nie przedłuży się zima, bowiem od drugiej połowy kwietnia stadion przejdzie faktycznie już pod zarząd FIFA i rozgrywanie meczów ligowych będzie do końca sezonu już raczej niemożliwe.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu