Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDlaczego zbojkotujemy dzisiejsze oficjalne uroczystości na Osiedlu Leśnym?

Dlaczego zbojkotujemy dzisiejsze oficjalne uroczystości na Osiedlu Leśnym?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz środa, 01 sierpień 2018 00:20

Dzień 1 sierpnia dla Polaków będzie zawsze dniem zadumy nad bohaterstwem tych, którzy pomimo dużego prawdopodobieństwa śmierci w boju, podjęli heroiczny bój w Powstaniu Warszawskim. Do dzisiaj z dużym zażenowaniem wspominam ubiegłoroczne uroczystości, w czasie których dla naszych polityków ważniejsze od uczczenia bohaterstwa powstańców, było dowalenie swoim politycznym oponentom. Zamiast zadumy mieliśmy przeniesiony z parlamentu spór polityczny.

 

Było to żenujące i bardzo niedojrzałe zachowanie. Być może niektórzy chcieli przez to zaistnieć medialnie, dlatego dzisiejszych uroczystości nie zamierzamy w żaden sposób relacjonować. Politykujcie i skaczcie sobie do gardeł we własnym gronie.

 

Zachęcam jednocześnie osoby, które chcą wspólnie oddać dzisiaj hołd powstańcom na Plac Wolności (od godziny 16:45), na uroczystości organizowane przez kibiców Zawiszy i narodowców. Na tym wydarzeniu nie przewidziano politycznych przemówień i możecie być pewni, że to bohaterowie walczącej Warszawy będą w centrum wydarzeń, a nie zbliżające się wybory. Po chwili zadumy i modlitwy nad duszami poległych, będzie czas na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorzy przygotowali dość dużą liczbę śpiewników.

 

Plac Wolności nie jest miejscem przypadkowym, bowiem na kościele parafialnym pw. śś. Piotra i Pawła znajduje się mało znana bydgoszczanom tablica, poświęcona bohaterskim warszawiakom i mieszkańcom Pomorza poległym w czasie tego zrywu.

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu