Jesteś tutaj: HomeBydgoszczChcą przenieść ogródki gastronomiczne poza Stary Rynek

Chcą przenieść ogródki gastronomiczne poza Stary Rynek

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 lipiec 2018 10:58

Na Starym Rynku w dzień w dzień trwają prace budowlane, związane z rewitalizacją jego płyty. Przez to w praktyce miejsce to straciło znacząco funkcje rozrywkowe. Społeczny Rzecznik Pieszych proponuje, aby tymczasowo przenieść ogródki m.in. na ulicę Mostową czy Batorego.

 

O tym gdzie będą znajdować się ogródki gastronomiczne decydować będą przedsiębiorcy. Muszą mieć jednak najpierw stworzone ku temu warunki. Zdaniem stowarzyszenia Społeczny Rzecznik Pieszych funkcje rekreacyjno-turystyczne, w okresie remontowym, można by poszerzyć poprzez wprowadzenie na czas przebudowy zakazu wjazdu samochodów na płytę Starego Rynku. Dzięki temu gródki gastronomiczne będą mogły funkcjonować m.in. na ulicy Batorego i Niedźwiedziej.

 

Oficjalny wniosek w tej sprawie stowarzyszenie skierowało do  prezydenta Rafała Bruskiego - Podstawowym założeniem zmian jest zmniejszenie nieograniczonego ruchu pojazdów na Starym Rynku i dzięki temu stworzenie miejsc sprzyjających funkcjom rekreacyjnym, turystycznym, kulturalnym i jednocześnie handlowym, przy zapewnieniu możliwości dostaw do okolicznych lokali - czytamy w tym piśmie.

 

Proponowana przez Społecznego Rzecznika Pieszych organizacja ruchu:

 

 

Warte obejrzenia

 • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

  Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • W województwie kujawsko-pomorskim mamy największą szansę spotkać osobę zakażoną

  Uwzględniając dzisiejsze dane mamy w województwie kujawsko-pomorskim 11 tys. i 335 aktywnych przypadków COVID-19, co daje ponad 5,3 osoby na 1 tys. mieszkańców województwa. Jest to najwyższy współczynnik w Polsce, przy średniej 3,75 dla Polski, co oznacza, że w naszym województwie mamy statystycznie największą szansę spotkać osobę zakażoną COVID-19. Zgodnie z obietnicą – w każdy poniedziałek będziemy publikować zestawienia, wskazujące czy spodziewać możemy się poluzowania obostrzeń czy być może zwiększenia rygorów.

  Etykiety: covid19
 • Wiceminister zdrowia: Protesty mogą być ,,bombą biologiczną"

  Apeluję, by w czasach pandemii powstrzymać się od gromadzenia się, protesty mogą być "bombą biologiczną" - powiedział w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jeżeli widzę na ulicach ludzi krzyczących, głowa przy głowie, to są idealne warunki do tego, by doszło do zakażenia - dodał.

Wiadomości z regionu