Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz czeka na mecz z Senegalem

Bydgoszcz czeka na mecz z Senegalem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 19 czerwiec 2018 14:50
Bydgoszcz czeka na mecz z Senegalem Fot: K. Wojtkowiak / UMB

Meczem przeciwko reprezentacji Senegalu, Polacy rozpoczną zmagania w piłkarskich Mistrzostwach Świata. Zapewne niezależnie co dzisiaj wydarzy się w Bydgoszczy, to dla bydgoszczan ten mecz będzie tematem numer jeden. Klimat mistrzostw czuć już na bydgoskich ulicach.

Szaliki Polski ubrane zostały bydgoskim rzeźbą. Polsce kibice zatem m.in. Marian Rejewski, Przechodzący przez Rzekę, czy król Kazimierz III Wielki. Zapewne dzisiaj może dojść do szczytu frekwencji (do 2 tys. osób) w strefie kibica przy stadionie Zawiszy. Mecze innych reprezentacji nie cieszyły się do tej pory zbyt dużym zainteresowaniem bydgoszczan, choć jak to mówią, turniej na dobre rozpocznie się dopiero w strefie pucharowej.

 

 

 

Oprócz pytania o wynik, choć raczej wszyscy wierzymy w zwycięstwo Polaków, pojawiać się może pytanie czy zobaczymy dzisiaj na boisku w Moskwie pochodzącego z Bydgoszczy reprezentanta Jacka Góralskiego?

 

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia dokonała niemożliwego

  Polonia Bydgoszcz wywalczyła w niedzielę awans do żużlowej I ligi (druga klasa rozgrywkowa). Drużyna należąca do Jerzego Kanclerza nie była jednak przed niedzielnym meczem faworytem.

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

Wiadomości sportowe

 • #ChodziOŻycie

  Według raportu “Badania zachowań pieszych i relacji pieszy-kierowca wrzesień –grudzień 2018 r.” piesi nie czują się bezpiecznie na pasach. Dlatego Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych skierowało do wojewody postulat o zmianę prawa.

 • S-5 na Warmii i Mazurach

  O drodze ekspresowej S-5 mówi się głównie jako o skomunikowaniu Wrocławiu, Poznania, Bydgoszczy poprzez autostradę A1 z Trójmiastem. Mniej mówi się już o odcinku od Nowych Marz w kierunku Olsztyna. W ostatnim czasie coś drgnęło również na tym odcinku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas